Люди

Село на Франківщині на один день очолить десятикласниця (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цікавий соціальний експеримент започаткував сільський голова Котиківки Городенківського району Іван Вережак. На один день він віддасть свою посаду десятикласниці Лілії Вовкович.

«Репортеру» він розповів, що раніше таке практикували у школах, мовляв, вчитель на один день мінявся з учнями.

«Я собі подумав, що був би цікавий досвід для мене і для, і тих молодих людей, які подадуться на конкурс й зсередини побачити роботу сільської ради», – говорить Вережак.

За його словами, конкурс оголосили минулої п’ятниці. На нього подалися шестеро старшокласників. Окрім заявки, вони написали невелике есе про себе, а також відповіли на кілька питань, чому саме той чи інша мають очолити сільраду.

«Питання стосувалися благоустрою населеного пункту, моральних та психологічних якостей, яких потребує посада сільського голови, – розповідає Іван Вережак. – Я знаю, як воно є кожен день, але почитати думку 16-річних підлітків було дуже цікаво. Писали, що це має бути людина стресостійка, розважлива та водночас строга. Також в певний момент лояльна до якихось речей».

В результаті, в режимі он-лайн жеребкування перемогла Лілія Вовкович, учениця 10 класу Городенківської школи № 1. Вона завтра, 29 березня, на один день «очолить» сільську раду.

Нова очільниця ходитиме селом, слідкуватиме за роботами з благоустрою, перевірятиме будинки на пожежну безпеку, перевірить, як прибирають на кладовищі до Великодніх свят.

За словами Івана Вережака, цей соціальний експеримент разовий. Каже, можливо, на майбутнє спробують робити щорічно.

«Може змінимо вікову категорію, – говорить війт. – Буде залежати як завтра пройде день під головуванням нового керівника».

Ще сільський голова надіється, що може інші сільські ради долучаться до такого експерименту.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.