Вже другий місяць в Івано-Франківську активно працює координаційний центр забезпечення спротиву Save Ukraine Now. Влада, військові, бізнес, митці та благодійники об’єдналися, аби допомагати теробороні, ЗСУ та внутрішньо переміщеним особам.
У Save Ukraine Now створили загальну синхронізовану базу запитів та направляють допомогу у місця найбільшої потреби, пише Репортер.
Це ініціатива, яка об’єднує громадські організації, адміністрацію міста та бізнеси, – розповідає одна із менеджерок координаційного центру Save Ukraine Now, представниця платформи «Тепле місто» Ярина Мельник. – Фактично в перші повномасштабного вторгнення ми вирішили взяти на себе забезпечення ТРО. Ми укомплектовуємо батальйони всім необхідним – амуніцією, технікою. Також збираємо гуманітарну допомогу та відправляємо на схід та південь України.
Читайте також: До перемоги й довше. Як “7 Загін” у Франківську збирає на фронт все від ліків до коптерів (ФОТО)
За її словами, Save Ukraine Now вже передав майже півтисячі комплектів з амуніцією і життєво-необхідними предметами для батальйону ЗСУ на суму в майже 1 млн доларів.
Укомплектування першого батальйону – це результат фінансової допомоги кількох бізнесів та організацій Івано-Франківська, – каже Ярина. – Менше 10% становлять індивідуальні пожертви. Але ми розуміємо, що укомплектувати інші батальйони власними силами не зможемо. Тому закликаємо мешканців Прикарпаття долучитися до підтримки нашої ініціативи. Немає маленької допомоги, кожен вклад важливий. Донатити можна безпосередньо на сайті Save Ukraine Now.
Щоб спорядити один батальйон, закупку довелося робити у 15 країнах, розповів керуючий партнер юридичної компанії Moris Group, уповноважена особа координаційного центру Андрій Романчук. Перші закупівельні контракти були укладені 1 березня. Та щоб доправити комплектуючі до Івано-Франківська, знадобився місяць.
Це достатньо складна історія, бо рації ми брали в одній країні, а ретранслятори – у трьох інших. Також деякі країни відмовляли нам у транзиті автомобільним транспортом, – говорить Романчук. – Зараз уже маємо певний досвід і сподіваємось, що на забезпечення наступних батальйонів піде менше часу.
Читайте також: Навчання під час війни. Як у Франківську працює «янгольський» центр (ФОТО)
Кожен комплект складається з бронежилетів 4 ступеню захисту, які пройшли балістичну експертизу, касок, набору одягу та особистих аптечок.
Ми можемо бути впевнені, що продукція сертифікована й перевірена, – каже підполковник Юрій Мухін. – Кожен військовий пристрілює свою штатну зброю під час навчань. Адже він має бути впевнений, що вразить ворога зі своєї зброї. Те саме стосується касок та іншого. Навчання військовий повинен пройти в тому спорядженні, в якому він може опинитися на полі бою. Бронежилети, якими забезпечили наших хлопців, перевірені.
У Save Ukraine Now також збирають й постачать гуманітарні вантажі для мирних жителів гарячих точок України та тимчасово переміщених осіб. Цей напрямок роботи на себе взяв «Рух опору – рух допомоги».
«Коли почалася повномасштабна війна, ми розуміли, що повинні припинити показ вистав. А позаяк на базі драмтетру в нас діє громадська організація «Франківський драмтеатр», то ми створили волонтерський центр «Рух опору – рух допомоги», – розповіла комерційна директорка івано-франківського драмтеатру Леся Білан. – Починали з малого – відповідати на запити, поселяти тимчасово переміщених осіб. Зараз же робота в на розділена на кілька напрямків. По-перше, в нас працює мистецький хаб. По-друге, в нас є суто волонтерський пункт, де ми збираємо гуманітарну допомогу. Частину відправляємо на потреби ЗСУ – продукти харчування, засоби гігієни, амуніція. Частину – в регіони, де є зараз гуманітарна катастрофа, а частину віддаємо внутрішньо переміщеним особам. Загалом ми отримали та роздали близько 260 тонн гуманітарної допомоги».
Comments are closed.