Люди Статті Фото

До перемоги й довше. Як “7 Загін” у Франківську збирає на фронт все від ліків до коптерів (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Спершу два брати, їхні дружини та близькі друзі об‘єдналися, аби зібрати на фронт своїх хлопців. Потім допомогли з базовими речами для льотної частини. А далі просто не змогли зупинитися – запитів на допомогу ставало все більше, як і пропозицій допомогти. Нині ініціатива виросла у благодійну організацію “7 Загін”.

Тут на запити військових щодня без вихідних шукають все від білизни та аксесуарів до бронежилетів, касок та квадрокоптерів. Як працює штаб БО “7 Загін”, бачив Репортер.

Ми дали собі таку негласну обітницю допомагати не стільки, скільки зможемо, а скільки буде потрібно – до перемоги. Якщо все буде добре і ми будемо тут у безпеці, то робитимемо це до перемоги. І, можливо, після перемоги. Адже Україна стикнеться з багатьма проблемами та викликами. Наші критичні й нагальні потреби не закінчаться в один день і допомога волонтерських організацій буде потрібною й надалі” – говорить Оксана Олесневич, одна зі співзасновниць БО “7 Загін”.

Новини Івано-Франківськ

Назву “7 Загін” обрали за номером будинку, в якому розмістився штаб. До війни в підвальному приміщенні будинку №7 були флористична студія та фотостудія. Тепер тут обробляють запити на допомогу, дістають для фронту амуніцію, сортують ліки, гуманітарну допомогу та звідси вже переправляють на передову та у блоковані російськими військовими міста.

Мій чоловік Віктор і Сергій – два брати. Це приміщення – дружини Сергія Ірини. Он вона – в рожевому, наша міністерка інфраструктури, – жартує Оксана Олесневич. – Ми всі живемо в цьому будинку, в сусідніх під’їздах. Таня Худецька – моя лікарка. Так ми скомпонувалися і почали щось робити. З часом підтягували своїх людей, які були готові допомагати. Коли зрозуміли, що це не одноразова допомога, дали собі негласну обітницю допомагати не стільки, скільки зможемо, а скільки буде потрібно – до перемоги.

Оксана розповідає, що в одній із волонтерських груп знайшла запит на закриття базових потреб для льотної частини. Захотіла допомогти й використала свій Instagram для збору допомоги.

Мені написало багато людей, які хотіли допомогти. Ми все купили – на той момент просили якісь базові речі, бо не було нічого. Так воно й закрутилося.  Почало приходити багато пропозицій допомогти і я вже не могла в Instagram обробляти таку кількість запитів, тому створила волонтерський телеграм-канал. За два дні до нього доєдналася тисяча людей. Там теж було багато запитів і пропозицій допомоги. І ми перебазувалися в це приміщення, – говорить Оксана Олесневич.

Новини Івано-Франківськ

Читайте також: Безпека та інтеграція. Як у Франківську 35 ГО об‘єдналися у дієвий волонтерський штаб

Аби запити у різних волонтерських каналах не дублювалися, вирішили розподілити напрямки – хтось допомагає переселенцям, хтось переправляє гуманітарну допомогу, хтось помагає військовим. Оксана з ріднею та друзями взяли на себе військових, бо вже знали, як і де шукати форму, розгрузки, бронежилети.

Нині збір коштів ведуть через особисту сторінку Оксани в Instagram. Там же звітують про витрати та надіслану допомогу. Каже, майже вся допомога, яка надходила, була від людей, які знають їх особисто. За місяць роботи вдалося зібрати та направити на перемогу 12,6 млн грн.

“7 Загін” бере на себе постачання медикаментів, екіпірування – від бронежилетів і касок до одягу, військових аксесуарів та техніки: квадрокоптери, тепловізори, рації, комп’ютерна техніка. За словами Оксани, запитів – дуже багато, але у 80% їх таки вдається закривати. Питання тільки у швидкості – на це знадобиться день чи тиждень-два, якщо потрібен бронежилет чи каска.

У нас багато знайомих за кордоном. І все працює на теплих контактах. Допомога находить з Італії, Іспанії, Франції, Німеччини, Швейцарії. Наприклад, прийшло багато крутих хірургічних наборів вартістю до 1000 євро, – розповідає Тетяна Худецька, яка разом зі ще двома волонтерками займається в штабі ліками. – Паралельно працюють люди на місцях. Хтось із нас кидає в сторіз, що закінчилися бинти чи знеболююче, і люди приносять те, що можуть купити в аптеці – як українці за кордоном так і тут. Паралельно є контакти з посольствами, які теж збирають допомогу. У понеділок має прийти така велика допомога з Англії. Її передали на Польщу, а звідти вже везуть сюди.

До теми: “Це війна, у вас немає часу на всіх”. Кілька цитат про домедичну допомогу від франківського професора Вадима Сулими

В медичному штабі працюють три медики – Іра Терешко, Тетяна Худецька і Богдана Вацеба. Коли приходять ліки, дівчата усе розфасовують та описують. На все, що прийшло й пішло, роблять звіти, аби вести облік.

Переважно медикаменти передають військовим на передову, у військові госпіталі та для цивільного населення в окупованих територіях. Разом з тим, якщо не вистачає ліків переселенцям у Франківську, то з ними теж поділяться медикаментами – було б чим.

Купити нормальну аптечку зараз проблема. На початку люди не розбиралися, що треба, а що – ні. Надсилали автомобільні аптечки. Але ми їх розпакували, знайшли те, що дійсно потрібно в індивідуальній аптечці, й перепаковуємо, –  Тетяна показує медичні пробірки, в які розливають бетадин чи фасують ліки для одноразового використання – за аналогом натівської аптечки. На них клеять наліпки з інструкціями – “При пораненні проковтни все. Запий водою”, “Дезінфекція. При пораненні вилити на рану”. Тут антибіотик, знеболювальне. Якщо відірвало кінцівку, це не врятує, звісно. Але якщо є поранення, то, поки людину ще не евакуювали, щоб не було бактеріальної інфекції, допоможе.

Решту ліків передають за конкретними запитами госпіталів чи волонтерів для цивільних. Тому все доходить точно за потребою.

Сергій Олесневич до війни був юристом. Нині допомагає в БО “7 Загін” з юридичними питаннями

Як тільки запрацювали реєстри, ми зареєстрували нашу благодійну організацію. Перш за все, аби показати серйозність наших намірів, для зміцнення довіри до нас, хоча нині довіра є до всіх. Якщо на початку все було ситуативно, то за місяць роботи ми вже знаємо, хто що робить і за що відповідає. Ми вже розуміємо, з якими конкретно бригадами, спецзагонами, батальйонами ми працюємо. Маємо прямий доступ до їхнього керівництва, маємо напрацьовану схему, довіряємо їм – вони скидають конкретні запити й ми їх обробляємо – знаємо що й де замовити, – говорить Оксана Олесневич.

Разом з тим “7 Загін” закриває й одиничні запити. Бо часто трапляється, що людина має гроші та хоче купити бронежилет, але не знає, де.

Читайте також:

Як у Франківську колишній університетський гуртожиток перетворюють на дім для переселенців (ФОТО)

Якщо говорити про великі штаби, вони закривають потреби цілих бригад або батальйонів, але вони не можуть допомогти, якщо вам потрібен один бронежилет – такі запити розфокусовують. А наша основна функція – закривати дрібні запити, яких дуже багато. Одна людина до держави не звернеться, велика організація відмовить їй у такому запиті, сама вона теж не купить. Тому наша мета – закривати саме такі точкові запити, – каже Оксана. – Відмінність держави та волонтерів в тому, що держава це робить повільніше. Ми обходимо бюрократичні процедури наскільки це можливо. У нас є супровідні листи, ми працюємо офіційно з юристами, але, зважаючи на менші об’єми, можемо це вирішувати швидше. Адже навіть година може коштувати тобі життя, а що вже говорити про два тижні.

Якщо до штабу надходить гуманітарна допомога, її перенаправляють у блоковані міста. Втім, цей напрям роботи порівняно незначний, кажуть волонтери.

Буває, присилають з-за кордону бус, а там –  одяг, каримати, їжа, предмети першої необхідності. Ми не відмовляємося і перенаправляємо в міста, в яких є гуманітарна катастрофа, – каже Оксана Олесневич. – Звично до нас вже самі люди звертаються – допакуйте нам бус, а в нас зазвичай є чим допакувати – медикаменти, одяг, їжа, предмети гігієни – все від памперсів до милиць, інвалідних візків.

Загін

Коли потрібна допомога, до нас звертаються інші волонтерські організації, а ми звертаємося до них, – додає Сергій Олесневич. – Єдиної координації нема, але все відбувається ситуативно майже щодня. Наприклад, ми шукаємо, хто кудись їде і має місце, а до нас приходять ті, кому треба, наприклад, берці – якщо маємо, то даємо.

Перший місяць у штабі працювали без вихідних. Нині хто може, працює дистанційно, чи виходить на роботу, але як мінімум на 50% чи й більше усі включені в роботу штабу.

Допомогти БО “7 Загін” можна, перерахувавши кошти за реквізитами:

На рахунок у ПриватБанк 4731 2196 1245 2072 Олесневич О.І. – http://surl.li/bnedj

На рахунок у Монобанк  5375 4141 1529 7920 https://send.monobank.ua/9PsYQ6axwJ

Рахунки для переказу валюти та криптовалюти – за посиланням.

Авторка: Ольга Суровська
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.