Люди

Пилковловлювач, як ним користуватися

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Бджолине обніжжя є сумішшю рослинного пилку, нектару і секрету бджолиних залоз. Приблизно 60% продукту бджоли збирають в осередках. Решту може забирати бджоляр для власних потреб. Обніжжя — цінний продукт, насичений вітамінами, корисною неорганикою та амінокислотами. Недолік пилку призводить до швидкої загибелі бджіл, оскільки функціонування воскових залоз у комах погіршується.

Завдяки корисним властивостям і унікальному складу продукт використовується в медицині при лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту, обміну речовин, гіпертонічної хвороби, неврозів і т. Д. Для збору обніжжя застосовується спеціальний пристрій — пилковловлювач. Його монтують на передню стінку вулика таким чином, щоб грати підходила під отвір льотка. Розміри отворів такі, що забезпечують вільний прохід комах в обох напрямках. Пристрої навішуються на все вулики, і комахи швидко звикають до них. Виняток робиться лише для слабких і безматочних сімей. Отже, купити вулики — це замало, треба багато інших пристосувань.

Критерії вибору

При покупці пилковловлювача необхідно звернути увагу на наступні моменти.

  • Наявність козирка від дощу, щоб не допустити затікання води в пилковловлювач.

  • Розмір отворів решітки пилковловлювача. Він повинен бути таким, щоб забезпечити вільний доступ комахою в вулики і назад. Для великих комах середньо породи це 5,2 мм, для української і карпатської бджоли — 5,0 мм. Найдрібнішої вважається гірська кавказька порода (цією комахою досить 4,8 мм).

  • Число отворів в решітці. Якщо їх занадто мало, а бджолина сім’я сильна, то навряд чи це буде зручно.

  • Габарити. Слід віддати перевагу не глибокої, а широкої конструкції.

  • Якість обробки отворів, щоб виключити небезпеку травмування для бджіл.

Особливості збору обніжжя

Кращий час для збору продукту — весна і літо, коли одночасно цвіте велика кількість рослин. Обніжжя псується досить швидко, тому її потрібно законсервувати або просушити (для цього використовуються спеціальні сушарки). Якщо спеціального пристосування для сушки немає, суміш розміщують на чистому папері в сухому приміщенні, куди немає доступу бджолам.

Для консервування обніжжя використовуються цукрова пудра, цукор-пісок або натуральний мед (на 1 частину обніжжя доводиться 3 частини консервуючої речовини). Законсервована обніжжя розміщується в міцної чистій тарі, придатної для продуктів харчування. Зберігати готовий продукт потрібно при невисокій плюсовій температурі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.