Люди

Прикарпатському обласному центру служби крові потрібні донори

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Кількість охочих здати кров на Прикарпатті зменшилася утричі. Про це повідомляють у Прикарпатському обласному центрі служби крові.

«Якщо у звичний період ми приймали понад 30 осіб, які виявляли бажання бути донорами, то на сьогоднішній день до нас приходить максимум 10 осіб», – сказала в ефірі Суспільне Карпати медична директорка центру Ірина Федик.

За її словами, це критично і пов’язано із надзвичайною ситуацією, оголошеною в області.

«Ті, хто приходить до нас зараз, – винятково родичі тих пацієнтів, які потрапили до лікарні, власне, у цей період».

Як зазначила Ірина Федик, нині, як і завжди, компонентів крові потребують хворі з акушерсько-гінекологічними патологіями, політравмами, кровотечами. Переливання крові часто необхідне постраждалим у ДТП. Компоненти крові майже щодня потрібні онкогематологічним хворим, пише Суспільне.

Щоб всі потребуючі отримували допомогу вчасно, працівники Прикарпатського обласного центру служби крові закликають не бути байдужими і долучитися до челенджу «Здай кров і приведи друга!», оголошеного закладом.

Взяв участь у челенджі почесний донор України Юрій Шутенко, який проживає в Івано-Франківську.

«Здав плазму на користь дітей, які перебувають в онкогематологічному відділенні обласної дитячої клінічної лікарні, – розповів донор. – Постійно підтримую цих дітей. Не тільки донаціями, а й своїми відвідуваннями».

У Прикарпатському обласному центрі служби крові чекають на потенційних донорів і переконують, що створили всі умови для безпечного донорства. Центр працює по буднях з 8:00 до 14:30 за адресою: м. Івано-Франківськ, вул Степана Бандери, 23.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні