Люди

Прикарпатські медики діагностували розсіяний склероз у десяти дітей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За словами завідувачки відділення неврології обласної клінічної лікарні Анни Сорохман, все частіше розсіяний склероз діагностують у молоді та навіть у підлітків.

На обліку нині у відділенні є десятеро дітей, йдеться на сторінці КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.

Останнім часом це хвороба молодого віку, з 15-16-ти років, – зауважує лікарка Сорохман. – Спершу людина може мати труднощі з пересуванням, а згодом опинитися в інвалідному візку чи взагалі в лежачому стані.

Як розповідає завідувачка, розсіяний склероз уражає центральну нервову систему, спричиняє паралічі, вестибуло-атактичні синдроми, атрофію зорових нервів. Часто призводить до інвалідності.

Як пояснюють медики, більше хворих виявляють сьогодні у зв’язку з тим, що є багато методів діагностики.

Якщо по МРТ бачимо вогнище, то пунктуємо і відправляємо аналізи в Німеччину, звідки нам уже приходять результати. В Україні такі аналізи поки що не роблять, – пояснюють у відділенні.

Анна Сорохман звертає увагу на те, що держава забезпечує лікування загострення хвороби і превентивну терапію, щоправда, лише частково. Фінансують першу й другу лінію препаратів, а третю – саме частково. Препарати залежать від стадії хвороби та від її перебігу.

 

Якщо превентивна терапія підходить пацієнтові, то можна добитися ремісії за декілька років. Так є в одного з пацієнтів відділення, який вже понад десять років живе з цієї хворобою та проходить лікування за відповідною регіональною програмою.

Щоби лікування було успішним, лікарка радить приймати хворобу і лікувати її згідно з протоколами, не вдаватися до тих чи інших експериментів… До прикладу, днями звернулася 23-річна пацієнтка, яка вже довший час відчуває загальну слабкість і прострілювання у нозі. Два роки вона ходить на різні масажі, до вертебрологів, навіть панічні атаки лікувала. І, як результат, тепер «з купою вогнищ». Їй вже зробили МРТ, і будуть брати пункцію на аналіз. Про перспективи пацієнтки можна буде говорити тоді, коли встановлять діагноз і призначать терапію, але лікарі очікують на довгу ремісію…

Якщо виник будь-який неврологічний дефіцит, наприклад, порушення зору, затерпання, хиткість, яка не минає протягом кількох діб, є порушене сечовипускання, слабість у руці чи нозі, то це сигнали, які не варто ігнорувати. Адже так може проявлятися розсіяний склероз, – говорить завідувачка відділення неврології Анна Сорохман.

Якщо зауважили симптоми, прийдіть на консультацію, а невропатолог вже, за потреби, скерує на обстеження та подальшу діагностику.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.