Люди

Прикарпатська лікарка Маріанна Деркач – у спецпроекті МОЗ “30 лікарів Незалежної України”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Директорка центру діагностики та лікування бронхолегеневих захворювань, клінічної імунології та алергології Івано-Франківської обласної клінічної лікарні Маріанна Деркач потрапила до списку “30 лікарів Незалежної України”.

Проект створений за ініціативи Міністерства охорони здоров’я, пише Репортер.

“Наші найкращі лікарі — активні учасники змін, які віддають чимало сил, щоби ми почувалися захищеними, і самі від того є щасливими. 30 медиків, про яких ми розповіли на сторінках нашого спецпроєкту, — лише частина із тих, хто працює на “передовій” системи охорони здоров’я, що реформується, та щоденною працею творить зміни”, – підкреслюють на сайті проекту.

Деркач Маріанна – кандидатка медичних наук, директорка Центру діагностики та лікування бронхолегеневих захворювань, клінічної імунології та алергології Івано-Франківської обласної клінічної лікарні.

У дитинстві Маріанна мріяла стати вчителем, сіяти добре та вічне, як колись її мама та бабуся. Але батьки порадили вступати до медичного, за що вона їм тепер безмежно вдячна, бо не уявляє себе вже в ніякій іншій сфері. Втім, її дитячій мрії теж судилося справдитися, але трохи згодом. Зі спеціалізацією теж не все так сталося, як гадалося.

Дівчина прагнула бути ендокринологом, щороку проходила практику у спеціалізованому відділенні. Проте на п’ятому курсі у рамках розподілення її поставили перед вибором – сімейний лікар або клінічна імунологія. Студентка обрала друге, адже на той час це була нова спеціальність, імунологів в області було одиниці.

Маріанні пощастило з наставником – вона вчилася під керівництвом професора Г.М. Дранніка, який започаткував імунологію в Україні та зумів не лише передати свої знання, а й прищепити любов до своєї галузі. Набувши певного лікарського досвіду та практики, Маріанна паралельно із медичною роботою почала викладати в медичних вишах у Києві та Івано-Франківську, також бере участь у соціальних проєктах, зокрема «Астма школа», «Школа пацієнтів із алергією», є тренером ВООЗ із питань вакцинації – тож справдилася і її дитяча мрія про вчителювання.

Активна лікарська та громадянська позиції забирають багато часу, але й приносять визнання. Успішним є той лікар, якого потребують пацієнти, до якого вони готові долати сотні кілометрів, щоб тільки потрапити на консультацію чи лікування саме нього. Лікарка зізнається, що позитивний зворотний зв’язок після лікування дає підтвердження тому, що вона на правильному шляху. А таких відгуків чимало.

«Особлива моя подяка Маріанні Деркач, яка безпосередньо вела моє лікування. Це – лікар від Бога, – пише один із її важких пацієнтів, врятований після перенесеного COVID-19 та викликаних ним ускладнень, – Окрім високого рівня професійних якостей (…) вона ще й хороший психолог. Заставити хвору людину повірити у власні сили, налаштувати на одужання не менш важливо, ніж правильно встановити діагноз і зробити призначення. Так було і в моєму випадку. І важко порівняти, що важливіше – медикаменти чи віра. Вміло застосовуючи всі можливі засоби лікування та порятунку пацієнтів, Маріанна Іванівна отримує потрібний результат. А це – життя і здоров’я пацієнтів. Я безмежно вдячний їй за врятоване мені життя!».

Маріанна Деркач належить до нового покоління медиків, які вчилися професії та працюють у незалежній Україні. Вона любить свою професію й вважає медицину своїм справжнім покликанням. Лікарка пишається тим, що працює в Україні та вірить у позитивні зміни як в медицині, так і в країні в цілому, роблячи для цього і свій внесок.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.