Люди

Прикарпатців попереджають про хворобу картоплі через погоду

Google+PinterestLinkedInTumblr

Дощі, рясні роси та підвищений температурний режим, який прогнозується в найближчі дні, сприяють активізації збудників хвороб на картоплі.

Про це попередили в головному управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, пише Репортер.

Дощі, рясні роси та підвищений температурний режим сприяють активізації збудників хвороб

На ранніх сортах картоплі виявлені перші ознаки ураження рослин альтернаріозом (суха плямистість) листкової форми, відзначають спеціалісти. Раніше розроблені заходи захисту картоплі від альтернаріозу передбачали проведення обробок при появі перших ознак ураження.

Читайте також: Поліцейські затримали надвірнянця, який продавав наркотики

Однак, дослідження засвідчують, що найвищий захисний ефект забезпечують саме профілактичні обробки, проведені до появи симптомів ураження.

Для недопущення масового ураження посадок картоплі альтернаріозом, а пізніше і фітофторозом, які за день-два можуть знищити надземну частину рослин, з метою недопущення втрат урожаю, рекомендуємо провести захист посадок картоплі, дозволеними фунгіцидами відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, – інформують фахівці.

Читайте: На Прикарпатті майстра лісу підозрюють у незаконній рубці дерев

Захисні обробки сільськогосподарських культур при підвищених температурах (вище 25ºС) найефективніше проводити у ранішні і вечірні години, при суворому дотриманні техніки безпеки, наголосили в Держпродспоживслужбі.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.