Ініціатива охопить територіальні громади з трьох областей – Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської.
Про це повідомив радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування регіонального офісу Програми Максим Чопей, пишуть у пресслужбі Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття, повідомляє Репортер.
За його словами, така ідея нині перебуває на стадії обговорення. Однак спільні напрацювання в подальшому можуть сприяти активному міжмуніципальному співробітництву між ТГ.
«Упродовж історичного розвитку в опільському етнорегіоні створено особливий пласт традицій та культури. Нині ці громади близькі ментально. У них приблизно однаковий не використаний туристичний потенціал, є спільні точки дотику для спільної взаємодії», – сказав експерт.
Максим Чопей зазначив, що найперше ТГ матимуть можливість втілювати спільні проєкти в галузях туризму та культури.
«Першим кроком стане реалізація спільних проектів. Маємо на меті, щоб спільна взаємодія переросла у розробку концепції, а згодом – у написання програми розвитку цілого етнорегіону», – сказав Максим Чопей.
Він повідомив, що днями програма «U-LEAD з Європою» організувала декілька онлайн-консультацій для представників територіальних громад.
«Ми вже провели дві онлайн-зустрічі з метою пошуку спільних ідей, координації подальшої взаємодії. Спершу прикарпатські громади зустрілись з представниками Львівщини, а згодом – Тернопільщини. Наприкінці місяця відбудеться ще одна загальна зустріч уже з усіма зацікавленими громадами, які мають намір співпрацювати та втілювати спільні проєкти», – підкреслив він.
Експерт зазначив, що участь в обговоренні взяли п’ять прикарпатських громад – Бурштинська, Букачівська, Галицька та Рогатинська. Також до співробітництва мають намір запросити й інші ТГ області, що входять до етнорегіону, – Більшівцівську та Дубовецьку.
Очільниця Букачівської громади Олександра Вітер-Любевич високо оцінила таку ідею. Вона переконана, що тісна співпраця між громадами посилить туристичну привабливість кожної з громад, а також приверне увагу потенційних інвесторів.
Директор регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Руслан Панасюк наголосив, що нині громади шукають додаткові інструменти розвитку. На його переконання, міжмуніципальне співробітництво і є одним з таких інструментів.
«У цьому році вже є успішні приклади співпраці між громадами. Зокрема, хочу навести приклад впровадження проєкту DNIESTER CANYON. Задля цього об’єднались 33 громади з чотирьох областей України. Є великі очікування від цього проєкту.
Проте нині намагаємось й інші громади згуртовувати та націлювати до спільної взаємодії. Об’єднання ресурсів і зусиль – з часом дадуть якісні результати», – підкреслив Руслан Панасюк.
Comments are closed.