У відділі поліції, на день візиту, не створено умов для тимчасового тримання затриманих осіб.
Кімната для проведення слідчих дій відсутня, а слідчі дії здійснюються співробітниками поліції у своїх кабінетах. Там затримані перебувають понад встановлений 3-х годинний термін в умовах, які не відповідають вимогам національних та міжнародних стандартів умов тримання.
Моніторингова група в складі регіонального координатора та представника Уповноваженого з прав людини відвідала міський відділ поліції без попередження, аби перевірити, чи були виправлені порушення, виявлені ще у 2016 році.
В ході моніторингу встановлено, що рекомендації Уповноваженого з прав людини залишаються не виконаними.
“Однією з проблем у діяльності Івано-Франківського відділу поліції є неможливість використання кімнат для затриманих, оскільки тримання осіб у цих приміщеннях заборонене через невідповідність їх вимогам законодавства та відомчим нормативним актам, – повідомляють на сайті омбудсмена. – Фактично будь-яких заходів щодо приведення їх у відповідність до встановлених стандартів керівництвом не здійснювалось. Суттєве занепокоєння моніторингової групи викликало несвоєчасне інформування працівниками поліції центру з надання безоплатної правової допомоги про випадки затримання осіб, що є порушенням останніх права на захист. Відсутня у відділі поліції і кімната для конфіденційного побачення затриманого із захисником”.
Згідно з висновком правозахисників, особа, відповідальна у відділі поліції за перебування затриманих, не достатньо володіє знаннями щодо своїх обов’язків, передбачених статтями 212-213 КПК України. Це дає підстави вважати про неможливість забезпечення належного поводження із затриманими та дотримання їхніх прав, передбачених Конституцією України, КПК України та іншими законами.
“Співробітники чергової частини не володіють необхідними знаннями щодо дотримання прав уразливих груп населення на безперервне лікування, – йдеться у повідомленні. – Зокрема, оперативні чергові відділу поліції не володіють інформацією про заклади охорони здоров’я міста Івано-Франківська, в яких впроваджена замісна підтримувальна терапія, про порядок дій під час доставляння осіб, які її потребують, а також щодо особливостей застосування заходів примусу до осіб, які отримують антиретровірусну терапію”.
Під час візиту виявлені й інші порушення, про що поінформовано керівництво відділу поліції з одночасним наданням рекомендацій для їх усунення. За результатами моніторингового візиту будуть надіслані відповідні листи реагування до Національної поліції України.
Comments are closed.