Відео Люди

Працівників НПП «Гуцульщина» держекоінспекція зловила на незаконній рубці (ФОТО, ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Під виглядом сухостою працівники НПП «Гуцульщина» рубали здорові дерева – дуб, бук, ялицю та ялину.

20 серпня у село Пістинь Косівського району з позаплановою перевіркою прибули інспектори з Державної екологічної інспекції. Інспекція з Києва перевіряє повідомлення про незаконні рубки на території НПП «Гуцульщина» та ДП «Кутське лісове господарство», пише Курс.

У Пістині інспекторів зустріла громада села. Люди вимагали, щоб вони спершу перевірили, як господарює НПП «Гуцульщина», нарікали, що нацпарк вирубує ліс на території, яку має охороняти.

У лісі, який перебуває під охороною НПП «Гуцульщина», екоінспектори знайшли не лише пні від зрубаних дерев, а й на гарячому застукали працівників нацпарку на вирубці здорових дерев.

Зі свого боку працівники нацпарку поскаржилися на інспекторів на урядову «гарячу лінію» та подзвонили у поліцію.

У секторі комунікації поліції Івано-Франківщини повідомили, що від працівників НПП «Гуцульщина» надійшло повідомлення про те, що на їх територію увірвалися невідомі люди. Поліція з’ясувала, що на території нацпарку працює екоінспекція, тому на місце не виїжджали.

Згодом до поліції надійшло ще одне повідомлення, вже про незаконні рубки, які здійснюють працівники НПП «Гуцульщина». На місце виїхала слідчо-оперативна група.

«Сьогодні  екоінспекція працює на території НПП «Гуцульщина», завтра перевірятиме ДП «Кутське лісове господарство». Чи буде відкрите кримінальне провадження, можна буде сказати по завершенні перевірки», – повідомили у секторі комунікації.

На місці працювала техніка та робітники з бензопилами. 

Інспекторам показали лісорубний квиток на вибіркову санітарну рубку під заготівлю деревини загальною кубомасою 2261 м куб. З них 194 кубометрів – ділової деревини, решта — дрова і неліквідна деревина.

Головний лісничий Косівського лісництва ДП «Кутське лісове господарство» Петро Іванишин зазначає, що нац»арк взагалі не мав права виписувати лісорубні квитки. Оскільки НПП “Гуцульщина» не є постійним лісокористувачем цієї  території. Ліс перебуває під охороною нацпарку, а лісокористувачем є ДП «Кутське лісове господарство».

«Тому виписувати лісорубні квитки та проводити заготівлю деревини має право лише лісгосп. А парк замість охорони і відтворення лісу займається його знищенням», – зазначає Іванишин.

За його словами, за документами нацпарк запланував вирубати приблизно 70 кубометрів деревини на гектар. Для порівняння: лісгосп рубає приблизно 10-15 кубометрів на гектар.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.