Люди

Помер перший директор Карпатського державного природного парку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
2 лютого на 95-му році життя відійшов у вічність Антон Островський – лісівник, мисливствознавець, який здійснив неабиякий внесок у розвиток лісового та мисливського господарства Прикарпаття.

Він був першим «Заслуженим лісоводом України», ветеран лісового господарства та перший директор Карпатського державного природного парку, повідомила прессслужба обласного управління лісового господарства.

«Колективи Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, державних лісогосподарських підприємств області висловлюють щирі співчуття рідним та близьким покійного. Світла пам’ять про Антона Йосиповича назавжди збережеться серед лісівників Прикарпаття», – йдеться в повідомленні.

Довідка:

Антон  Островський народився 20 січня 1928 року на Хмельниччині. Закінчив Самбірський статистичний технікум, Львівський лісотехнічний інститут (1958 р.).

У 1956 році Антон Йосипович Островський розпочинає свій лісівничий шлях в Ангелівському лісництві. Шестигектарний розсадник саджанців разом з командою однодумців – майстром лісу, бригадою лісокультурниць, за 4 роки молодий лісівник-початківець перетворює на лісовий «дитячий садок» площею 1 130 гектарів.

У 1959 році трудову діяльність лісівник продовжує директором Жаб’євського лісгоспу. У 1964-му займає посаду заступника директора з лісового господарства ЛК «Осмолода», де працює 18 років. На той час це перше державне лісомисливське господарство на теренах Радянського Союзу. У розпорядженні лісокомбінату 83 тис. гектарів лісу і мисливське господарство.

У 1981 році Антона Островського призначають директором Карпатського державного природного парку, де він закладає основи природоохоронної, моніторингової та наукової діяльності. Під керівництвом досвідченого господарника збудовані заправна станція, склади, гараж для автомобілів, кілька відпочинкових місць, розпочате зведення трьох контор лісництв тощо.

Антон Островський працював над створенням добротної практичної бази учбово-дослідного лісгоспу Львівського лісотехнічного інституту, де впродовж дев’яти років був головним лісничим.

З 1995 року Антон Островський працював начальником відділу лісового господарства «Калуського держлісгоспу». З 2001 по 2009 рр. – інженер-мисливознавець у Калуському лісгоспі.

Антон Островський – науковець-винахідник. Вивчав глухаря, організував перше на Прикарпатті форельне господарство, яке працює й сьогодні, запатентував машину для підготовки ґрунту під посадку лісокультур на зволожених нерозкорчованих вирубках.

«Здавалося б, так просто посадити смерічку – взяти саджанець, мотики і посадити правильно. А якщо це в горах, де багато каміння?! Тому доводилося людей багато вчити, багато перевіряти. Але мені завжди хотілося до лісу, туди, де його вирощують, де про нього дбають», – говорив лісівник.

За досягнуті успіхи в лісовому господарстві він нагороджений золотою медаллю «Ветеран праці», йому першому в Україні присвоєно звання «Заслужений лісовод України».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.