Люди Світ

Помер один із засновників дитячої хірургії Франківщини Йосип Библюк

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 17 листопада, на 84-му році життя, після тривалої хвороби, помер Йосип Библюк. Він був одним із засновників дитячої хірургії на Івано-Франківщині, відомий серед лікарів України, кандидат медичних наук. Крім того, Библюк викладав у Івано-Франківському національному медичному університеті.

Смерть

Про трагедію в соцмережі написав дитячий лікар-хірург обласної дитячої клінічної лікарні Орест Борис.

Довідка. 15 червня 1962 року відбулося відкриття Івано-Франківської державної обласної дитячої клінічної лікарні. В ній було розгорнуто 250 стаціонарних ліжок. На початку роботи лікарні було 6 відділень: педіатричне, відділення грудної дитини, неврологічне, гастроентерологічне, отоларингологічне та хірургічне на 40 ліжок.

У 1963 році на базі хірургічного відділення ІФ ОДКЛ організували курс дитячої хірургії ІФ ДМІ.

З 1965 по 1968 роки хірургічним відділенням завідував Йосип Библюк. З 1968 року він працював асистентом курсу дитячої хірургії Івано-Франківського медичного інституту.

З 1995 по 2010 рік Йосип Библюк завідував курсом дитячої хірургії.

Кандидатська дисертація Библюка була присвячена лікуванню бактеріальної деструкції легень. Він є автором більше 150 наукових праць, а також – підручника з дитячої хірургії, який користується популярністю серед студентів та викладачів медичних вишів України.

Високі досягнення дитячої хірургії на Франківщині були досягнуті в тому числі завдяки особистого вкладу Йосипа Библюка, ентузіазм якого дозволив подолати всі труднощі, а його хірургічний талант став запорукою здоров’я дітей області з хірургічною патологією.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.