Люди

Помер Герой України Степан Хмара

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У віці 86 років помер Герой України, дисидент і народний депутат кількох скликань Верховної Ради Степан Хмара. Про це повідомила його дружина Роксолана Хмара у середу, 21 лютого.

Помер Герой України Степан Хмара

Кілька днів тому Степана Хмару доставили до лікарні. За словами дружини, «ми всі робили все, що могли й навіть більше».

Не хочу у це повірити. Не хочу це писати. Мій найдорожчий у світі чоловік помер. Все, – пише Роксолана Хмара. – Ми всі робили все, що могли і навіть більше. Ми так хотіли, щоб він був з нами, коли проголосять нашу Перемогу! Я так хотіла бачити його щасливе обличчя! Його прекрасне обличчя! Бо він був таким красивим навіть у свої 86. Його голубі очі вже не були такими чисто голубими, але все ж бездонними. Він так любив Україну і українців. Він рвав свою душу і серце за неї. І Україна підніметься з попелу, вона Воскресне! Я знаю…

Степан Хмара казав, що він ніколи не бачив тієї України, про яку мріяв, пише ВВС. І саме цим пояснював свою багаторічну опозиційність до влади. Дисидент і антикомуніст – він був в опозиції усе своє політичне життя. Так було у радянські часи, так було після проголошення незалежності України.

Але попри це, називав себе оптимістом.

Ніколи людина не має замикатися на тому, що “якщо мені не доведеться бачити, то мені однаково”. Ні, мені не однаково, буду з того світу дивитися, – запевняв Степан Хмара в одному із інтерв’ю у жовтні 2017-го, коли його, 80-річного, запитували, чи відчуває він свої роки.

Він завжди казав, що років не відчуває, бо постійно у русі й у боротьбі. У нього народився син, коли йому було 65.

Читайте: Майдан, десять років потому. Згадуємо загиблих героїв Прикарпаття з їхніми рідними та друзями

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.