Люди

Полонених з “Азовсталі” утримують у більш-менш задовільних умовах – Катерина Прокопенко

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Українські воїни, захоплені російськими військами після тримісячної облоги металургійного заводу “Азовсталь”, утримуються у “задовільних” умовах.

Про це дружина командира полку “Азов” Катерина Прокопенко розповіла у вівторок, 24 травня, повідомляє Суспільне з посиланням на The Gardian.

"Азов" Прокопенко новини Івано-Франківська
Евакуація людей з “Азовсталі”. 17 травня 2022 р. Фото: АР

Командир батальйону “Азов” Денис Прокопенко зміг коротко зателефонувати своїй дружині Катерині, пише видання. Вона повідомила, що їй сказали, що полонені не зазнавали насильства. Чи зміг Прокопенко вільно говорити під час розмови, було не зрозуміло.

Він сказав, що у нього все добре, і запитав, як я. Я чула з інших джерел, що умови більш-менш задовільні, — сказала дружина командира.

Вона розповіла, що військових годують, дають воду.

Умови відповідають вимогам і за цей короткий період вони не зазнали насильства. Що буде далі, ми, звичайно, не знаємо, але на даний момент є треті сторони – ООН і Червоний Хрест – які контролюють ситуацію, – сказала Катерина Прокопенко.

Більшість поранених бійців “Азову” утримуються у в’язниці в окупованому росіянами селі Оленівка. Менша група важкопоранених бійців перебуває в лікарні міста Новоазовська, також на окупованій території. Прокопенко повідомила, що, наскільки їй відомо, нікого з бійців до Росії не вивозили.

Щонайменше тисяча українських бійців минулого тижня були переміщені на територію, яку контролює Росія, після того, як залишили металургійний завод “Азовсталь” у Маріуполі.

Херсон на межі відчаю. Місцеві активістки про життя в окупованому місті

Що відомо
  • Командир “Азову” Денис Прокопенко увечері 16 травня записав звернення. Він повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконали.
  • Поранених військових з “Азовсталі” у Маріуполі евакуювали в лікарню Новоазовська на території самоназваної “ДНР”. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Ще частину — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну.
  • Росія може визнати “Азов” терористичною організацією. Вивезених з “Азовсталі” військових хочуть допитати.
  • Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.

Євген Клопотенко: «Головне – не гроші, а щоб люди були нагодовані»

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні