Люди

Планування вагітності: що зробити в першу чергу – поради лікарів клініки MEDIKOM

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Рішення народити дитину – важливий крок у житті будь-якої подружньої пари. Особливо, важливий він для жінки. Але, на жаль, не всі підходять до цього відповідально. На думку лікарів клініки MEDIKOM, планування вагітності – це не тільки усвідомлене бажання мати своє продовження, але і комплексне обстеження організмів обох майбутніх батьків з подальшим лікуванням (за потребою), а також відмова від згубних звичок і відсутності режиму.

Чому потрібно підійти до планування вагітності з усією відповідальністю?

Під час вагітності і пологів на жіночий організм припадають величезні навантаження. Під прицілом серце, нирки, печінка, а також на нервова, імунна та ендокринна системи. Тому, фахівці радять жінкам готуватися до вагітності заздалегідь, найкраще – за 2-3 місяці до запланованого зачаття. Крім того, попереднє повне обстеження майбутніх батьків допоможе уникнути неприємних сюрпризів під час вагітності і дізнатися про можливі проблеми зі спадковістю.

Аналізи і дослідження, які необхідні при плануванні поповнення в родині

Почати планувати вагітність найкраще з візиту до гінеколога. Жіночий лікар вивчить медичну карту, з’ясує всю необхідну інформацію про стан вашого здоров’я, методи контрацепції, наявність абортів і проблем з попередньою вагітністю (якщо така була). Після огляду, лікар видасть направлення на аналізи та обстеження, а при існуванні якихось непрофільних проблем зі здоров’ям порадить відвідати вузьких фахівців (ендокринолога, ЛОРа, алерголога тощо).

Стандартний лист досліджень для жінки включає:

  • pap test;

  • мазок на флору з піхви;

  • інфекційний скринінг захворювань, які передаються статевим шляхом;

  • аналіз на TORCH-комплекс;

  • аналіз на рівень глюкози в крові;

  • гемостазіограма;

  • репродуктивна панель гормонів;

  • УЗД органів малого тазу;

  • генетичне дослідження (якщо є підозри на можливість генетичних відхилень або при наявності в історії мимовільних викиднів).

Також, не зайвим для кожної жінки буде проконсультуватися з лікарем-стоматологом. Всі проблеми з зубами і яснами краще вилікувати до настання довгоочікуваної події. Оскільки, рентгенівське випромінювання і знеболюючі шкідливі для несформованого організму плода.

Список обстежень для чоловіка те ж не короткий і його необхідність не можна ігнорувати. Особливо, якщо пара підозрює проблему із зачаттям.

Дослідження, які потрібно пройти чоловікові:

  • спермограма;

  • інфекційний скринінг захворювань, які передаються статевим шляхом;

  • консультація уролога;

  • аналіз на гормони;

  • MAR-тест (при проблемах із зачаттям);

  • генетичне дослідження (якщо є генетичні відхилення в роду або будь-які сумніви).

Також, чоловікам і жінкам потрібно здати аналізи на визначення групи крові і резус-фактора, клінічний аналіз сечі, пройти дослідження крові (загальний та біохімічний аналізи, дослідження на ВІЛ, вірус гепатиту В і С, сифіліс), зробити флюорографію грудної клітини.

Додаткові поради

Лікарі рекомендують парам, які планують стати батьками, мінімум за 3 місяці до зачаття переглянути свій спосіб життя: стежити за якістю сну, відмовитися від шкідливих звичок, почати вести активний спосіб життя з помірним фізичним навантаженням, не стрессовать, збалансувати харчування і пройти спеціальні курси психологічної підготовки для майбутніх батьків.

До всього іншого, жінка повинна почати приймати фолієву кислоту і вітамінні комплекси (тільки за рекомендацією лікаря). В її щоденне харчування повинні бути включені продукти, які забезпечать організм майбутньої мами йодом, вітаміном А і D, а також макро- і мікроелементами.

І тільки коли всі етапи пройдено, лікарі підтвердили ваше здоров’я, можна приступати до зачаття. І не варто впадати у відчай, якщо все не вийде відразу. Згідно зі статистикою, для зачаття дитини здоровою парі потрібно від декількох місяців до 1 року.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.