Люди

Після важкої хвороби помер священик Коломийської єпархії Іван Качанюк

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
1 травня після важкої недуги на 58-му році життя відійшов до вічності священик Коломийської УГКЦ, парох церкви Святої Параскеви у селі Фитьків о. Іван Качанюк.

Священик народився 13 березня 1961 року в селі Лісна Тарновиця на Надвірнянщині у багатодітній селянській родині. Здобувши фах будівельника у Надвірнянському профтехучилищі, юнак вирішив присвятити своє життя служінню Богові та народу.

У 1981 році вступив на навчання до підпільної Івано-Франківської (Станіславівської) семінарії. Цьому, зокрема, посприяла родичка єпископа Симеона Лукача – Марія Ментинська. Любов до історичної літератури майбутньому священикові прищепив Федір Ковтун.

Він свого часу був депутатом обласної ради першого демократичного скликання, членом Української Гельсінської Спілки і підтримував зв’язки з українським підпіллям, зокрема, з Левком Лук’яненком, інформує Прес-служба Коломийської єпархії УГКЦ.

1 травня 1985 році у домі владики Софрона Дмитерка (м. Коломия) отримав дияконські свячення.

17 лютого в домі о. Івана Бойка у с. Ямна був висвячений на священика з рук владики Софрона Дмитерка. Під час навчання і служіння до виходу УГКЦ з підпілля працював кочегаром.

Обслуговував вірних у м. Надвірна, смт. Делятині, с. Цуцилові, Стримбі, Лотві, Заріччі, Білих та Чорних Ославах, Яблунові, Верхньому Березові, Яблуниці, Вороненці, Микуличині та Магдалівці, що на Тернопільщині.

У 1989 році, вийшовши з підпілля, обслуговував с. Фитьків, а з 1990 року – с. Камінна. В першому служив до цього часу. Священик також був призначений протопресвітером Тисменичанським, з 2014 по 2015 років – Надвірнянським, з повноважень якого відкликався за власним бажанням.

Отець Іван до останніх своїх днів активно працював на благо парафії і Церкви зокрема. Разом з молодим священиком Миколою Григоруком він створив парафіяльний музей старовини, щоб зберегти для нащадків унікальну спадщину наших талановитих предків, та солідну експозицію про історію поневоленої комуністичним режимом УГКЦ.

Розпорядок похоронних богослужінь у с. Фитькові:

2 травня (четвер):
10:00 – заупокійна св. Літургія;
18:00 – священичий парастас;
21:00 – заупокійна св. Літургія;

3 травня (п‘ятниця):
10:00 – Архиєрейська Божественна Літургія;
11:00 – чин ієрейського похорону та погребення

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.