Люди

Перший етап конкурсного відбору кандидатів до місцевих прокуратур. Висновки ОПОРИ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Львові, Києві, Харкові, Дніпропетровську та Одесі пройшов перший етап тестування прокурорів та кандидатів на керівні посади місцевих прокуратур. Представники Громадянської мережі ОПОРА у співпраці з Консультаційною місією Європейського Союзу (EUAM) спостерігали за дотриманням процедур конкурсного відбору у кожній аудиторії усіх п’яти регіональних центрів з організації та проведення конкурсного відбору в органи прокуратури. Загалом було проведено 180 спостережень, які тривали з 8 годин ранку до 18-20 години вечора.

прокуратура

Представники організації мали змогу відслідковувати процес реєстрації кандидатів (пред’явлення необхідних документів та посвідчень), присвоєння індивідуального логіну та паролю для онлайн тестування, безпосереднього проходження професійного тесту, а також внесення у відомості результатів, отриманих кожним кандидатом.

Загалом Громадянська мережа ОПОРА констатує, що перший з чотирьох етапів відкритого конкурсу на зайняття посад керівників місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників пройшов за стандартизованою відкритою процедурою, яка дозволила забезпечити рівні умови для усіх зареєстрованих кандидатів. Окремі організаційні та технічні недоліки, які траплялися під час тестування, не були системними та знаходили оперативне вирішення безпосередньо на локації.

У відповідності до затверджених нормативно-правових актів, перший етап проведення конкурсного відбору прокурорів та керівників місцевих прокуратур передбачав тестування з метою визначення рівня знань чинного законодавства кандидатами. Впродовж двох годин вони мали відповісти на 100 запитань, що формувалися рандомно з Банку питань та були унікальними для кожного конкурсанта. Оскільки тестування проходило в режимі онлайн, то одразу після закінчення складання тесту кандидати дізнавалися про свій результат. Також учасники могли ознайомитися із статистикою правильних відповідей та допущених помилок по кожній групі питань, з яких складався їхній тест.

Разом з тим, не обійшлося без технічних проблем, пов’язаних із перевантаженням серверу. Позаяк тестування у п’яти містах одночасно проходило більше тисячі осіб, на етапі їхньої авторизації виникали затримки з входженням до системи. Іноді доводилося замінювати виданий при реєстрації логін та пароль, після чого кандидат без проблем розпочинав роботу. Також у всіх регіонах фіксувалися кількасекундні заминки із переходом від одного запитання до іншого. Разом з тим, ці проблеми не були системними, та не відобразилися на роботі кандидатів, адже більшість з них закінчували тестування задовго до закінчення відведеного часу (за 40-70 хв.).

На жаль, було зафіксовано кілька випадків, коли через технічні проблеми, кандидати не змогли отримати свого результату, причому він не зберігався і на сервері. У такій ситуації, кандидату пропонувалося ще раз пройти тест у цей же день, або у визначений інший. Представники ОПОРИ зафіксували 22 таких випадки (у тестуванні взяло участь 11 тис. осіб). Радимо Робочій групі звернути увагу на технічні недоліки, які мали місце під час першого етапу конкурсного відбору та виправити їх в майбутньому.

Що стосується дотримання процедур конкурсного відбору безпосереднього учасниками тестування, то спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА в переважній більшості констатують належне виконання передбачених норм. Зокрема, кандидати фактично не залишали місця тестування впродовж часу відведеного на виконання завдань. Всього по Україні було зафіксовано 7 випадків, коли учасники виходили до вбиральні, причому, як пояснюють організатори, у такому випадку їх супроводжували уповноважені особи.

До незначних порушень, які зафіксували спостерігачі, відносимо спроби проконсультуватися із колегами щодо змісту тестового запитання. На жаль, але розподіл кандидатів по аудиторіях не виключив можливості, коли в одному приміщенні тестування проходили співробітники, знайомі особи. Оскільки учасники самостійно обирали своє робоче місце, то часто сідали поруч, що дозволяло їм допомагати один одному. В переважній більшості випадків, кандидатам робилося зауваження і на цьому інцидент вирішувався. В Україні зафіксовано лише один випадок, коли тестування одразу двох учасників було призупинено через підказки. Вочевидь, на майбутнє варто передбачити більш досконалу систему розподілу кандидатів, яка б унеможливлювала одночасне тестування в аудиторії родичів, колег по роботі, оскільки таке знайомство провокує комунікацію з метою допомоги у складанні тесту.

Вже наступного дня після складання тесту учасники мали можливість ознайомитися з питаннями тесту та власними відповідями на сайті Генеральної прокуратури. Ті кандидати, які мають зауваження до процедури проведення тестування, або не згідні з отриманими результатами, можуть їх оскаржити. Для цього необхідно подати скаргу до відповідної Конкурсної комісії або Робочої групи центру тестування.

Наприкінці вересня розпочнеться наступний етап конкурсного відбору – тестування на загальні здібності. Його мета – виявити здатність аналізувати, обробляти та інтерпретувати великі масиви інформації за короткий час, знаходити причинні зв’язки між ними і робити правильні висновки. Тестування міститиме не більше 100 запитань і триватиме до 1 год. До тестування загальних здібностей допускаються кандидати згідно з рейтингом із розрахунку не більше ніж десять осіб на одну адміністративну посаду по кожній місцевій прокуратурі.

Що стосується кандидатів, які претендують лише на посаду прокурора місцевої прокуратури, то усі вони допускаються до другого етапу тестування. Громадянська мережа ОПОРА планує проводити спостереження і за цим етапом конкурсного відбору прокурорів та керівників місцевих прокуратур.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.