Люди

Оксана Савчук пропонує перенести День Незалежності України та узаконити прапор УПА

Google+PinterestLinkedInTumblr
Позафракційна народна депутатка з Франківська від партії “Свобода” Оксана Савчук зареєструвала у ВРУ свої два перші законопроєкти.

Перший законопроєкт пропонує перенести День Незалежності України на 22 січня, а другий узаконити прапор УПА.

У пояснювальній записці йдеться, що відраховувати період незалежності Української держави потрібно з 22 січня 1918 року, з дня проголошення IV Універсалу Центральної Ради Української Народної Республіки, яким відновлено національну державність Української нації. Відтак пропонується визнати дату 22 січня Днем Незалежності України і щорічно відзначати його як державне свято. А 24 серпня 1991 року вважати Днем відновлення Незалежності України і щорічно також відзначати його як державне свято.

Оксана Савчук також є автором законопроєкту “Прапор Національної Гідності”.

Цей проєкт пропонує встановити, що прапором національно-визвольної боротьби українського народу є Прапор Національної Гідності. Прапор Національної Гідності є стягом, який складається з двох рівновеликих горизонтальних смуг: верхньої – темно-червоного кольору, нижньої – чорного кольору, пише в пояснювальній записці.

“Червоно-чорний прапор – це прапор  національно-визвольної боротьби українського народу, овіяний славою боротьби за незалежність України, оспіваний в піснях та прославлений у віршах українських поетів та є Прапором Національної Гідності”, – пояснюється в законопроєкті.

Проєкт закону передбачає, що Прапор Національної Гідності встановлять на будівлях державних органів України – як центральних, так і місцевих, а також на будівлях органів місцевого самоврядування 22 січня у День Соборності України, 20 лютого у День Героїв Небесної Сотні, 14 березня (День українського Добровольця), 21 травня (День пам’яті жертв політичних репресій), 23 травня (День Героїв), 28 червня (День Конституції України), 24 серпня (День Незалежності України), 14 жовтня (День створення Української Повстанської Армії), 6 грудня (День Збройних Сил України).

Відповідний проєкт постанови оприлюднений на сайті Верховної Ради.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.