Люди

Ніхто не може забороняти студентам заходити в гуртожитки вночі – МОН

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ніхто не може заборонити студентам українських вишів у будь-який час доби заходити до гуртожитків, де вони мешкають. Про це йдеться у листі Міністерства освіти та науки до керівників вищих навчальних закладів.

Фото: ukr.media

Це регулює закон України “Про освіту”, пише УП.

“Повідомляємо про недопустимість встановлення часових обмежень доступу до гуртожитку здобувачів вищої освіти – мешканців гуртожитку”, – пише МОН.

Також міністерство повідомляє про те, що працівники гуртожитків не мають права безпідставно заходити до кімнат, де живуть студенти, безпідставно виселяти чи залучати їх до примусових робіт, в тому числі чергувань.

Для використання в роботі МОН надіслав керівникам вишів лист “Української асоціації студентів”. В ньому ідеться про те, що обов’язкове записування причин запізнення у спеціальні журнали чи пояснювальні записки порушують право на повагу до особистого життя, гарантованого статтею 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Не є підставою правомірного проникнення кімнати гуртожитку вимоги працівників правоохоронних органів або посадових осіб військових комісаріатів, якщо така вимога не грунтується на рішенні суду”, – йдеться у листі “Української асоціації студентів”, який скерувало до вишів МОН.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.