Люди Світ Фото

“Невидимі”: у Франківську відкрили арт-інсталяцію, присвячену жертвам работоргівлі

Google+PinterestLinkedInTumblr

У четвер, 15 січня, в Івано-Франківську на площі Міцкевича відкрили арт-інсталяцію “Невидимі”. 120 фігур-силуетів уособлюють понад 120 тисяч українців, які, за оцінкою Міжнародної організації з міграції (МОМ), постраждали від торгівлі людьми з 1991 року. Серед фігур – чоловіки, жінки та діти.

IMG_1241

Зініціювали виставку представництво МОМ у партнерстві з БФ Карітас Івано-Франківськ УГКЦ та департаментом соціальної політики Івано-Франківської ОДА. Мета інсталяції – привернути уваги громадськості до проблеми торгівлі людьми, інформуючи про реальні історії людей, які стали жертвами работоргівлі.

IMG_1243

“Коли звичайній людині сказати, що у 2015 році рабство все ще існує, це викликає подив. Люди, які постраждали від рабства, часто залишаються невидимими, і вони є серед нас – звідси й назва інсталяції, – розповіла на відкритті проекту Катерина Арданьян, представник Міжнародної організації з міграції в Україні.

IMG_1251

“Карітас” займається цією проблемою з 1991 року. На превеликий жаль, дуже мало уваги зі сторони влади звертають на цю вкрай актуальну проблему, а люди терплять, – говорить отець Володимир, директор БФ “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ”. – Хто їх підтримає? Які структури у нас діють, щоб надати належну інформацію та допопомогу? Коли раніше ми говорили про сексуальне рабство, жінок, які виїжджали в Європу, то зараз маємо рабство трудове, більшість жертв якого – чоловіки. Переважно їх експлуатували в Росії та Чечні”.

Невипадково серед фігур-силуетів є діти, адже 10% постраждалих – неповнолітні.

IMG_1249

На силуети нанесені справжні історії жертв сучасного рабства. Самі фігури виготовив колишній постраждалий від торгівлі людьми, який, пройшовши програму реінтеграції МОМ, відкрив власну справу.

2 грудня у Міжнародний день боротьби із рабством цю виставку відкрили у Києві. Франківськ – друге місто, де показують арт-інсталяцію. На площі Міцкевича “Невидимі” простоять до 16 лютого 2015 року, а потім подорожуватимуть іншими регіонами України.

IMG_1248 IMG_1246 IMG_1244  IMG_1240 IMG_1237 IMG_1236 IMG_1235

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.