У понеділок, 8 лютого, у громадському ресторані «Urban Space» відбулася зустріч активних франківчан із учасниками Несторівської групи. Говорили про минуле, помилки, можливості їх виправити, про політику та шляхи побудови майбутнього.
Несторівська група – відоме українське неформальне об’єднання інтелектуалів і громадських активістів, створене ще в 2012 році з метою розробки стратегічного бачення України. Цього тижня троє «несторівців» – Мирослав Маринович, Орест Друль і Вікторія Бриндза – відвідали Івано-Франківськ.
Правозахисник Мирослав Маринович зазначив, що якби вони були артистами, то могли б назвати Франківськ початком турне, бо саме звідси цьогоріч розпочали знайомити громадськість із своєю стратегією розвитку України.
«Сам же шлях Несторівської групи розпочався зі Львова, де зібралася група ентузіастів, що пропонувала як діяти, щоб змінити місто на краще, – розповідає політолог Орест Друль. – Згодом ми вирішили зробити нашу діяльність ширшою та спробували задуматися, якою мала б бути Україна».
За словами учасників зустрічі, учасники Несторівської групи зробили чималі дослідження у галузі соціології, завдяки яким вдалося з’ясувати, якою є ментальність та світогляд українців. Визначили й доволі багато негативних рис, зокрема – небажання брати на себе відповідальність, неготовність до змін, життя без правил.
Мирослав Маринович акцентував увагу на подіях Майдану. Зазначивши, що притаманна українцям часів Януковича пасивність, патерналістське покладання на те, що «хтось має створити для мене добрі умови життя» та протекція були зруйновані саме під час Революції Гідності, яка стала, за словами Мариновича, ціннісним струсом, хоч і сумним водночас.
Несторівська група запропонувала гасло «Потрібне культурне волонтерство», маючи на увазі потребу в тому, щоб люди, котрі живуть у недосконалій державі, поводили себе так, ніби вона досконала.
«Що ми можемо зробити?», – запитала колег-несторівців соціолог Вікторія Бриндза. І сама ж знайшла на нього відповідь: «Ми віримо, що зміни у середовищі, що нас оточує, ідентичні змінам, що відбуваються в людях. Потрібно не просто усвідомлювати цінності, потрібно жити цінностями».
Comments are closed.