Люди Світ Фото

“Не такі ми страшні й погані”, – голова апеляційного суду Івано-Франківської області

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 10 березня, в Івано-Франківську відбувся круглий стіл представників апеляційного суду Івано-Франківської області, працівників ЗМІ та громадських організацій. З останніх запрошених, до речі, ніхто не прийшов.

IMG_2341

“Робота судів є дуже цікавою для громадськості, особливо зараз, – почав голова апеляційного суду Івано-Франківської області Богдан Гриновецький. – Не такі страшні і погані наші суди, як, на жаль, нас малюють. Для того, щоб розглянути і відправити правосуддя по великій кількості справ, потрібне відповідальне ставлення суддів до своєї роботи”.

IMG_2347

За статистичними даними, зазначив Гриновецький, минулого року в Івано-Франківській області було понад 60 тисяч судових проваджень, з них розглянули 55475 справ.

“Місцеві суди не сиділи, склавши руки, у такий складний для нашої держави час, – сказав голова апеляційного суду області. – Ми відправляли правосуддя. Апеляційний суд переглянув приблизно третину проваджень – а це 7777 судових справ відповідної категорії. Аби сказати, що результатом цього перегляду були якісь вкрай негативні цифри – такого говорити не можна. За наш даними, апеляційний суд змінив і скасував 2,64 % від загальної кількості судових справ, які були у провадженні місцевих судів. Я вважаю, що ця цифра досить нормальні і ще раз підкреслює, що наші суди з належною високою відповідальністю ставляться до відправлення правосуддя”.

Голова апеляційного суду в області також похвалився, що Івано-Франківськ використовує у судах сучасні технології – йдеться про відеозв’язок із СІЗО.

“За минулий рік ми провели 71 таке засідання. Судді ініціюють відеозв’язок із обвинуваченими, але як тільки обвинувачуваний хоче бути присутнім у залі судового засідання – ми задовільняємо таку просьбу, – каже Гриновецький. – Також проводимо електронні суди, за допомогою СМС-повідомлень. Зараз це використовуємо не досить активно, бо не завжди обидві сторони погоджуються”.

“Наша робота повинна бути прозорою, – додала Віра Вакарук, заступник голови апеляційного суду в області. – До цього часу суди були закритими. Але Революція Гідності дала поштовх до більшої зацікавленості у судових справах”.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.