Люди Фото

Не будувати нове, а використовувати старе. У Франківську провели дискусію, як адаптуватися до кліматичних змін (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Серед основних проблем міст – тепловий стрес, підтоплення, зменшення кількості зелених зон, дефіцит та погіршення якості питної води тощо.

У вівторок, 6 червня, в громадському ресторані Urban Space 100 відбулася дискусія на тему “Адаптація Івано-Франківська до зміни клімату”. Захід провели в рамках міжнародної кампанії “Міста для життя”. Основною метою кампанії є об’єднання громадськості та влади для пошуків шляхів подолання проблеми зміни клімату.

“На щастя, Україна не розташована близько до океану, але у нас є моря, тому питання підтоплення – це питання часу. А якщо торнадо було чимось невідомим для нас, то в останні 5-6 років Південь України уже добре знайомий з цим явищем, – розповідає про ситуацію в Україні Надія Артем’єва, координаторка проекту з адаптації до зміни клімату в Національному екологічному центрі України. – На Франківщині клімат теж змінився: збільшилась сухість вітру, кількість буревіїв, снігопадів. Якщо у нас літо зазвичай було дощовим, то останні кілька років ця пора року є посушливою, хоча інколи в один день може випасти місячна норма опадів”.

Зокрема Тарас Шевченко, координатор урбан-проектів в “Теплому місті”, розповів, як уникнути негативних наслідків: “Конкретні дії полягають саме в плануванні міст. Ми повинні не будувати нове, а використовувати старе, адже таким чином ми використовуємо менше електроенергії”.

За словами Світлани Романко, регіональної представниці міжнародного кліматичного руху 350.org в Східній Європі, Кавказі та Центральній Азії, Україна не стоїть на місці у вирішенні проблем зі зміною клімату. Зокрема влада Києва підписала Маніфест кампанії “Міста для життя” – кліматичну стратегію з адаптації до змін клімату та пом’якшення її негативних наслідків.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.