Люди Статті Фото

Навчання під час війни. Як у Франківську працює «янгольський» центр (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Восени минулого року в Івано-Франківську, на вулиці Дністровській, відкрили центр розвитку дітей «Янголи поруч».

Керівниця центру Ореста Возняк каже, основна мета – надати дітям підтримку в розвитку та доступ до знань. Бо ж не всі мають можливість відвідувати курси вокалу, живопису, йоги, вивчати англійську чи ходити на арт-терапію. А центр має все, що треба для розвитку дітей, пише Репортер.

центр янголи поруч новини Івано-Франківська

Зокрема, заняття поділяються на кілька напрямків:
  • особистий розвиток (малювання, йога, музичний розвиток, вокал, творчі майстерні, акторська майстерність, англійська мова);
  • корекційні заняття (логопед, арт-терапія, логоритміка, нейроігри, ритміка, гімнастика);
  • комунікативні навички (ігрові вечори, дебатний клуб, спікінгклаб, інтелектуальні ігри);
  • практичні навички (відео-майстерня та мультиплікація, рукоділля, майстер-класи, ремонт, дизайн);
  • навички майбутнього (аналітика, прогнозування, критичне мислення, проєктний менеджмент).

центр янголи поруч новини Івано-Франківська

Центр працює щодня, крім неділі й понеділка.

Під час повітряних тривог нам потрібно думати ще й про доступне укриття, ─ пояснює Ореста. ─ Тому наш центр синхронізував графік роботи з бібліотекою, яка розташована двома поверхами нижче. Там міцні стіни й, коли під час занять звучить сирена, ми спускаємось туди та продовжуємо працювати.

центр янголи поруч новини Івано-Франківська

Центр розвитку можуть відвідувати діти від 2,5 до 18 років.

Групи в нас поділені за віковими категоріями відповідно до психофізіологічного розвитку, щоб їм було разом цікаво, ─ розповідає Ореста Возняк. ─ Наприклад, є дві категорії діток дошкільного віку: ранній розвиток ─ з 2,5 до 3 років, та від 4 до 6 років. Цим категоріям ми присвячуємо ранок ─ з 10:00 до 13:00. А з 14:00 до 18:00 працюємо з дітьми від 6 років до 18. Також є заняття, які дозволяють об’єднати дві чи три групи. Наприклад, малювання пряників ─ це можуть робити діти і у п’ять, і у 18 років.

Для пільгових категорій заняття в центі розвитку безкоштовні. Це діти-сироти, напівсироти, діти із малозабезпечених сімей та сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, а також діти учасників російсько-української війни.

Тепер ми додали безкоштовні заняття для дітей, які втекли від війни, ─ каже Ореста. – Діти, що не мають пільг, можуть відвідувати заняття на умовах невеликого благодійного внеску від 60 до 100 грн. Це те, що покриває мінімум затрат на матеріали.

Розклад занять у центрі розвитку дітей «Янголи поруч» змінюється щотижня. Адже всі педагоги, які працюють з дітьми, ─ волонтери, зарплату вони не отримують. Тому спершу повідомляють, скільки годин і в які дні вони можуть виділити на заняття в центрі розвитку, а потім складається графік.

Читайте: До перемоги й довше. Як “7 Загін” у Франківську збирає на фронт все від ліків до коптерів (ФОТО)

Так само змінюється кількість дітей у групах. Логопеди, наприклад, рекомендують набирати в одну групу не більше шести дітей, аби заняття було якісне й дало результат.

У нас працюють фахівці своєї справи, ─ говорить Ореста Возняк. ─ А віднедавна до нас приєдналися педагоги та психологи з Києва, Ніжина, з’явилася можливість брати на індивідуальні заняття дітей з особливими освітніми потребами. Для таких дітей вимушена перерва у навчанні – великий регрес, тож для них ми виділяємо час окремо. 

Записатися на заняття в Центрі розвитку дітей «Янголи поруч» можна за телефоном 067 88 60 44.

Також закладу можна допомогти фінансово, бо ж сьогодні волонтерам ледь вистачає коштів на оренду приміщення та комунальні послуги. Річ у тім, що з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну благодійників, які підтримували «янголів» суттєво поменшало.

Реквізити для допомоги:

БО БФ «Янголи поруч», код ЄДРПОУ 44319168, Івано-Франківська філія АТ КБ «Приватбанк», UA 813366770000026000052550413 або номер картки – 5169 3305 2427 6067. 

Авторка: Ірина Гаврилюк

З досвідом і без. Яку роботу пропонують на Прикарпатті переселенцям і місцевим

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.