Люди

На Снятинщині помер відомий художник-графіст Дмитро Лазаренко

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На 90-му році життя відійшов у вічність художник-графік та самобутній поет, лауреат Черемшинівської та Стефаниківської премій Дмитро Лазаренко.

Про це повідомили на facebook-сторінці музею Марка Черемшини, передає Репортер.

“Пандемійна пора для Дмитра Лазаренка стала переломною: давня онкохвороба далася взнаки і художник переїхав зі Снятина до рідного йому Русова. Нещодавно стало відомо, що Дмитра Лазаренка скосив ще і ковід. Його побороти Дмитро Лазаренко не зміг… Саме з цієї трагічної причини традиційне поховання – неможливе…”, – зазначають у повідомленні.

Дмитро Лазаренко за більш як пів століття створив понад тисячу творів: пейзажів, натюрмортів, жанрових портретів, серію графічних робіт з життя покутського села, ілюстрації до творів В. Стефаника. Виступив автором художнього оформлення низки історико-культурних та краєзнавчих нарисів видавничо-друкарської фірми «ПрутПринт» (Снятин). За вагомі творчі доробки Дмитро Юрійович нагороджений районною літературно-мистецькою премією імені Марка Черемшини (2000) та обласною мистецькою премією імені Ярослава Лукавецького (2012).

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні