Люди

На Прикарпатті поховали захисника Маріуполя Дмитра Кияненка

Google+PinterestLinkedInTumblr

У селі Рожнів на Прикарпатті поховали прикордонникаДмитра Кияненка, який загинув у російському полоні в Оленівці. З початку повномасштабного вторгнення РФ військовослужбовець захищав країну в Маріуполі, де служив у прикордонному загоні. Воїн був поранений на “Азовсталі”, згодом потрапив у російський полон під час виходу із заводу. Дмитро Кияненко два місяці не дожив до свого 26-ліття.

Більше про те, як прощалися з воїном на Прикарпатті, читайте у матеріалі Суспільного, пише Репортер.

Дмитра Кияненка поховали на Прикарпатті

Дмитра Кияненка поховали на Прикарпатті, адже тут, у селі Рожнів Косівського району, у березні 2022 року знайшли прихисток від війни батьки та дружина бійця з тримісячним сином. Прийняла їх у себе місцева жителька Христина Смадич. Жінка каже, їх спочатку об’єднала війна, а тепер — і спільне горе.

Кияненка не стало 18 вересня

Так сталося, що і мій чоловік пішов воювати. Мого чоловіка не стало 9 серпня, і вони були зі мною поруч. Вони вже жили в нас, завжди допомагали, підтримували як могли. А 18 вересня і їхнього сина не стало. І так сталося, що наше горе, наша біда об’єднала з людьми, яких я не знала зовсім. Вони стали для мене рідними, — розповідає Христина Смадич.

Батько загиблого Василь Кияненко пригадує, як за кілька днів до повномасштабного вторгнення син попросив забрати з Маріуполя дружину із сином та матір’ю в село Урзуф, де вони проживали. Дмитро хвилювався, що може розпочатися наступ на місто.

Поховали Кияненка у Рожневі

Після 24 лютого з іншими прикордонниками перебував на заводі “Азовсталь”, де отримав поранення.

Наприкінці березня під час бойового завдання він з побратимами потрапили у засідку. 19 травня він вийшов у російський полон разом із іншими військовими, що були на заводі. З того часу перебував у колонії в Оленівці.

Я знаю, що мій син помер достойно. Я себе втішаю тим, що через тиждень після того, як він загинув, хлопців вивели з Оленівки, — каже Василь Кияненко.

Провести Кияненка вийшло близько 100 місцевих

Провести в останню дорогу захисника Дмитра Кияненка вийшли близько сотні жителів.

Люди на колінах зустріли траурний кортеж, що прибув до площі Незалежності у Косові, де відбулася заупокійна панахида.

Далі траурна колона вирушила до села Рожнів Косівського району. Живим коридором жителі села зустріли загиблого героя.

Після живого коридору похоронна процесія рушила до каплички, де священники відслужили панахиду за захисником з “Азовсталі”. Дмитра Кияненка поховали у Рожневі на Прикарпатті.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.