На Калущині зареєстрували перший випадок хвороби Лайма у 2024 році, повідомили у Калуській міськраді. Переносниками збудника цієї хвороби є іксодові кліщі.
У 2023 році в Калуському районі з приводу укусу цими членистоногими за медичною допомогою звернулися 26 осіб. Інфікувалися від кліщів і захворіли на хворобу Лайма – 4, – йдеться у повідомленні.
За перші три місяці цього року на Калущині це перший випадок недуги. Хворобу діагностували у 69- річної мешканки Калуша. Зараження відбулося під час відпочинку поблизу лісу в селі Завадка.
За даними міськради, в Калуському районі, за результатами дослідження кліщів, є 12 неблагополучних територій – місто Калуш і села: Завій, Підмихайля, Пійло, Мошківці, Станькова, Боднарів, Стефанівка, Довгий Войнилів, Мислів, Бережниця, Болохів.
Читайте: Франківськ і Яремче побили чергові температурні рекорди
Хвороба Лайма
Кліщовий бореліоз, Лайм-бореліоз — інфекційне трансмісивне захворювання. Інфекцію переносять іксодові кліщі. Одним із джерел інфекції є годувальники кліщів — невеликі ссавці й деякі види птахів.
Більшість випадків хвороби (інфекцію переносять кліщі) фіксують із травня до листопада. Це період найвищої активності іксодових кліщів. Лише третина хворих може пригадати епізод укусу кліща.
Інкубаційний період становить від 1 до 45 днів (7–14 у середньому). Сприйнятливість людей до захворювання висока.
Ймовірність укусу кліща і зараження хворобою Лайма найвища серед людей, які багато часу перебувають на відкритому повітрі, особливо у лісах, лісопарках тощо. Від хворого до здорової людини збудник не передається.
Щеплення від хвороби Лайма не існує.
Читайте: Укренерго просить економити електроенергію у вечірні години
Comments are closed.