Люди Світ

На Франківщині зафіксували інфекційну жовтяницю – двоє людей у реанімації

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Протягом останніх двох тижнів у Тисменицькому районі зареєстрували два випадки лептоспірозу. Мешканців сіл Слобідка та Яремче госпіталізували в реанімаційне відділення обласної клінічної інфекційної лікарні.

Захворілі – мешканці сіл Слобідка та Ямниця, повідомили в обласному лабораторному центрі.

untitled

Лептоспіроз (інфекційна жовтяниця або щуряча гарячка) – гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, яка перебігає з гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної, нервової систем, геморагічним синдромом.

Це хвороба непроточної води та інфікованих тварин. Це найпоширеніший зооантропоноз у світі, зустрічається на всіх континентах. Збудник лептоспірозу може уражати як людину, так і тварин. Серед тварин хворіють на лептоспіроз велика та дрібна рогата худоба, собаки, кішки, хутрові звірі та гризуни. У відкритих водоймищах лептоспіри можуть виживати до 1 місяця, у вологому ґрунті – до 270 днів, добре переносять морози.

Як відбувається інфікування людини? Зазвичай люди заражаються лептоспірозом при купанні, рибальстві, особливо літньому, споживанні зараженої лептоспірами води, харчових продуктів, особливо тих, що зберігаються в погребах, під час догляду за хворими тваринами. Вхідними воротами в організмі людини для лептоспір є  ушкоджена шкіра (подряпини, тріщини) та слизові.

Які прояви хвороби? З моменту зараження до початку недуги проходить від 2-3 до 20-30 днів. Хвороба починається раптово (пацієнт точно може вказати часи свого захворювання): у здорової на вигляд людини з’являється гарячка з підвищенням температури тіла до 38-40 градусів, турбують сильний головний біль, а також біль м’язів усього тіла, особливо характерні болі в литкових м’язах та попереку. Інколи захворювання може починатися як ГРЗ. Пізніше може з’являтись жовтяниця, потемніння сечі, зниження кількості сечі аж до повної відсутності. На 8-10 день з початку захворювання хворий  може померти від гострої нирково-печинкової недостатності та падіння кровяного тиску внаслідок кровотеч. Якщо вчасно не звернутися за фаховою допомогою – виникають тяжкі ускладнення, які можуть привести до летальних випадків. Тільки вчасно розпочате лікування може зберегти життя.

Щоб попередити це захворювання, слід дотримуватись нескладних правил:

1. Не вживайте для пиття некип’ячену воду з відкритих водоймищ, неперевірених джерел.

2. Слід уникати купання у водоймищах із стоячою водою,  або які використовують для водопою сільськогосподарських тварин.

3. Захищайте джерела питної води та продукти харчування від доступу гризунів.

4. Проводьте регулярне знищення гризунів у житлових приміщеннях та місцях тримання худоби.

5. Дотримуйтесь правил особистої гігієни при догляді за худобою – доцільно працювати в рукавичках, регулярно мийте руки, не їжте і не куріть під час роботи.

6. Працюючи на присадибній ділянці, остерігайтесь поранень – користуйтесь відповідним одягом та взуттям, захисними рукавичками.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.