Люди Світ Фото

На Франківщині за ініціативи волонтерів вихованці психоневрологічного інтернату займаються з психологом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
За ініціативи «Української благодійницької мережі» три місяці тому в Коломийському дитячому сиротинці та Погонянському психоневрологічному інтернаті розпочалися заняття з психологом Зоєю Єрмаковою.
 13319777_1052044518175443_8418903281445656727_n
За словами психолога при роботі з неповносправними дітьми очікувати на швидкі результати не варто. Процес навчання у них поступовий, уповільнений.
“Це пов’язано з їхніми обмеженими інтелектуальними можливостями в засвоєнні нової інформації та своєрідністю формування емоційно-особистісної сфери, – пояснює психолог.-  Без адекватних розвивальних заходів потенційні можливості цих дітей не реалізуються в повній мірі”.
Тільки при системнійцілеспрямованій, комплексній взаємодії адміністрації інтернату, вихователя, психолога, педагога, лікарів і наявності науково обґрунтованих програм навчання, виховання та розвитку дітей з особливими потребами позитивна динаміка є реальною.
“При проведені занять з дівчатами Коломийського будинку-інтернату ми враховували особливості порушень розумового розвитку, бо спостерігалась слабка допитливість та уповільнена здатність опановувати суспільний досвід у вигляді знань, умінь та навичок. У цих дітей порушені пізнавальні процеси – сприймання, пам’ять, уява, мислення, мовлення, увага, які протікають та формуються у більш пізні терміни і мають певні особливості. Спостерігається  й порушення в розвитку емоційноольовоїсфери діяльності особистості дитини”, – каже Зоя Іванівна.
Але, незважаючи на труднощі формування уявлень і засвоєння знань, навичок, затримки в різних видах діяльності, діти з легкою розумовою відсталістю все ж таки мають можливості для розвитку і можна вже говорити про певні зрушення у бік позитиву.  Діти слухають із зацікавленням нову інформацію, намагаються її осмислити та встановити зв’язки між поняттями, діяти за правилами. Є невеликий прогрес із запам’ятовуванням, майже всі діти навчилися розрізняти кольори. Помітне зрушення у вивченні букв та цифр, вивчили геометричні фігури, навчилися порівнювати предмети між собою та знаходити спільне та відмінне за методикою «Четвертий зайвий».
“На групових заняттях ми застосовуємо ігрову терапію, фототерапію, музикотерапію, казкотерапію, ізотерапію. Дітям подобаються рухливі заняття, які ми проводимо за допомогою  психомоторної корекційної гімнастики, танцювальної терапії, – розповідає психолог. – Запропоновані вправи впливають на розвиток правильного дихання, розвиток почуття ритму, розвиток слухової уваги, розвиток просторової організації рухів, розвиток загальної моторики, міміки”.
За словами Зої Іванівни, основним завданням усіх занять з неповносправними дітьми є корекція пізнавальної, емоційної і рухомої сфери дитини, основу яких складає синтез слова, музики та руху. Запропоновані завдання допомагають дітям пережити почуття єдності один з одним.
У Погонянському психоневрологічному інтернаті зовсім інший напрямок психологічної  роботи. Там дорослі люди, як з вищою освітою, так і зовсім без освіти. Тому заняття включають різноманітні види діяльності. Психологічні методи, які застосовують на заняттях, сприяють поліпшенню контакту з зовнішнім світом в цілому і з оточуючими людьми. Такі заняття допомагають виробляти адекватне ставлення до стану свого здоров’я, нормалізують сон, допомогають долати страхи, тривогу, мобілізують ресурси організму.
“Тому ми розпочали індивідуальні заняття за програмою для дітей 5-6 років, на яких вивчаємо “Абетку”. Процес навчання дуже уповільнений. Мова деяких дівчат потребує розвитку, корекції та збагачення словникового запасу”, – зауважує педагог.
Допомогти дівчатам правильно говорити, писати й читати зможе комплексна робота адміністрації, лікаря, психолога, вчителів початкових класів та логопеда. Ви також можете допомогти дітям у продовженні навачання. Дізнатися як, можна на сайті “УБМ
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.