Люди Світ

На Франківщині ВІЛ все частіше виявляють у молоді 15-25 років, через раннє статеве життя і доступні наркотики

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього року на Франківшині обстежили 1800 людей, з них у восьми виявили ВІЛ.
До всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом у Франківську розповіли про стан із захворюванням у Франківську.

На сьогодні ВІЛ інфекція найбільше передається статевим шляхом.

«Нині все частіші випадки, коли з інфекціями, які передаються статевим шляхом, звертаються все молодші люди – з 14 років. І сумно, що в таких дітей ми виявляємо ВІЛ», – говорить Іванна Цідило, головна лікарка обласного клінічного шкірвендиспансеру.

З часу початку епідемії на Франківщині виявили 42 тис осіб з ВІЛ/СНІДом. Зараз на обліку є 1015 ВІЛ-інфікованих, 420 у стадії СНІДу, 23 діток з ВІЛ, з них 13 – зі СНІДом.

Наталя Дьоміна, заступниця головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні розповідає, що пріоритетною сьогодні є стратегія 90/90/90: ціль якої виявити 90% ВІЛ-інфікованих осіб, взяти на терапію 90% з виявлених, що відповідно скоротить лікування, та досягнути ефективного лікування у 90% пролікованих. Ефективне лікування дасть змогу інфікованим жити як всі і вони не будуть джерелом інфікування для інших.

«Щороку відзначають тенденцію, що значно знизилося ін’єкційне інфікування, – говорить Дьоміна. – Нині статевий шлях займає 75%. Випадки серед молоді від 15 до 25 років через раннє статеве життя і поширеність наркотиків серед них»

Фахівці наголошують, що інформованість серед населення – дуже низька. Бо на цій проблемі не акцентують.

50% нових випадків реєструють вже на стадії СНІДу, коли справлятися з хворобою значно важче. Натомість раннє виявлення вірусу економить гроші і здоров’я. Обстеження та лікування є добровільним і безкоштовним.

Дьоміна Запевняє, що у ВІЛ-інфікованих жінок народжуються здорові діти, якщо вірус вчасно виявити.

Практикуючі психологи рекомендують батькам розповідати дітям про статеве життя з дошкільного віку, аби вони були готові і могли уникнути інфікування.

За словами отця Руслана П’ясти, голови комісії душпастирства УГКЦ з питань охорони здоров’я, церква нині має завдання навчити людей відповідальності, займатися просвітництвом і вести супровід ВІЛ-інфікованих.

«Ми готуємо священиків, аби вони вміли правильно відреагувати та направити людину на лікування, – говорить отець. – Ми можемо багато говорити, але найголовніше – давати гідний приклад відповідальності і навчати толерантному ставленню до інфікованих».

Також церква підготувала брошуру з міфами про СНІД та брошуру для священників про супровід інфікованих.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.