Люди

На фестиваль “Родослав” в Івано-Франківськ приїхали понад 300 гостей з інших областей та п’яти країн (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У суботу, 12 жовтня в Івано-Франківську відбулося відкриття шостого Міжнародного фольклорного фестивалю етнографічних регіонів України «Родослав», який має на меті відродити автентичні традиції різних українських етнографічних груп та присвячений 100-річчю Соборності України, 90-й річниці ОУН, Дню захисника України, розвитку національної ідеї державності та збереженню міцного генетичного коріння української духовності.

Ця яскрава та феєрична подія об’єднує гуцулів, бойків, лемків, покутян, опілян, буковинців, волинян, подолян, поліщуків, слобожанців, кубанських козаків та засвідчує спільні джерела їх виникнення і розвитку, пише пресслужба Івано-Франківської ОДА.

Фестиваль етнографічних регіонів України традиційний та був заснований у 2001 році.

Розпочалися урочистості з покладання квітів до пам’ятника Івану Франку. Після чого святкова колона учасників фестивалю покрокувала містом під звуки оркестру з піснями та танцями до головної сцени на Вічевому майдані.

У привітальному слові голова ОДА Денис Шмигаль висловив подяку українським воїнам:

«Фестиваль «Родослав» підтверджує, що різні народи й нації можуть жити у злагоді, демонструючи свою самобутність, пропагуючи дружні зв’язки, прагнучи миру та єднання. Прекрасне етнографічне мистецтво стирає кордони між нашими областями та регіонами, різними країнами. На фестивалі присутні гості з 12-ти областей України, сусідніх країн, які є нашими друзями, партнерами, союзниками та приїхали продемонструвати свої етнічні традиції. Фестиваль «Родослав» став своєрідним ланцюгом єднання сходу, заходу, півдня і півночі України. До нашого святкового дійства, яке проходить на теренах Прикарпаття уже вшосте, приєдналися етнографічні колективи Румунії, Польщі та Словаччини. Словом, «Родослав» єднає всіх українців, які прагнуть миру, благополуччя та соціально-економічного добробуту. Лише в єдності наша сила!».

Упродовж фестивальних днів відбуваються виставки народного, декоративно-ужиткового мистецтва. В районних центрах, об’єднаних територіальних громадах та містах області за участю аматорських колективів України, гостей фестивалю і закордоння відбудуться заходи у контексті культурно-мистецької програми «Храм української родини», у кінотеатрі «Люм’єр» проходитимуть «Дні українського кіно».

13 жовтня, у день закриття фестивалю, на Вічевому майдані Івано-Франківська відбудеться гала-концерт за участю кращих колективів VI Міжнародного фольклорного фестивалю етнографічних регіонів України «Родослав».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.