Ще зовсім недавно до мікрохвильових печей ставилися з певною недовірою, турбуючись про шкідливий вплив променів на здоров’я. Але пройшло багато років і більшість недовірливих користувачів переконалося, що їхні страхи були марними. Тепер кількість мікрохвильовок зростає і для багатьох цей кухонний прилад став незамінним помічником, особливо в ранкові години, коли потрібно приготувати або розігріти сніданок і не запізнитися на роботу. Тому, якщо мікрохвильовка не гріє для господині це справжня трагедія. У цьому невеликому огляді ми розглянемо основні несправності через яких мікрохвильова піч не гріє, найбільш часті ознаки цих поломок, а також способи діагностики і усунення в домашніх умовах.
Мікрохвильовка не гріє
Якщо в ранковому поспіху ви виявили, що не включається мікрохвильовка, перш ніж викликати майстра або самостійно намагатися вирішити проблему, перевірте, чи є в розетці напруга і чи включена вилка шнура в мережу. Перевірити наявність електрики можна тестером, мультиметром або включивши в електророзетку справний електроприлад. Якщо напруга відсутня, перевірте автомати захисту на ввідному щитку, а при необхідності, зверніться в аварійну службу. Існує ще цілий ряд зовнішніх факторів чому не гріє мікрохвильовка, про які поговоримо в наступному розділі.
Мікрохвильовка працює, але не гріє
Якщо електроживлення на прилад подається і на шнурі немає оплавлень, перегинів або явних механічних пошкоджень, причиною можуть стати:
- знижена напруга в електромережі. У таких випадках їжа розігрівається нерівномірно, а іноді залишається повністю холодної. Виміряти значення напруги, що подається можна тестером або мультиметром. Якщо звернення в енергопостачальну організацію не дало результатів, встановіть стабілізатор достатньої потужності;ї
- недостатній перетин електропроводки або підключення в електричну розетку ще одного потужного електроприладу. У таких випадках мікрохвильовка погано гріє і тимчасово вирішити проблему можна відключенням іншого приладу від мережі на час роботи свч-печі. Щоб не допускати такі ситуації в майбутньому, прокладете окремий промінь проводки від електрощита до місця установки мікрохвильовки;
- неправильний вибір режиму. Навіть коли розморожування мікрохвильовка, кількість енергії, яка видається мікрохвильовкою, недостатньо для нагріву їжі.
Якщо перевірка вищеописаних причин не виявила причини відсутності нормального нагріву, напевно поломка всередині печі і буде потрібно розбирання приладу. Якщо ви ніколи не мали справи з електрообладнанням, запросіть майстра сервісцентру, адже всередині корпусу присутня висока напруга.
Чому мікрохвильовка не гріє, причини
Розглянемо основні несправності, які можуть стати причиною того, що не гріє мікрохвильовка. Але перш ніж приступати до розбирання корпусу, обесточьте прилад, витягнувши вилку електричного дроту з розетки.
- Перегорання одного із запобіжників. Зазвичай в мікрохвильовці виробники передбачають кілька запобіжників: мережевий, високовольтний і для блоку електроніки (в моделях з електронним управлінням). Мережевий захищає все ланцюга СВЧ-печі від перевантаження і спрацьовує (перегорає) при збільшенні струму вище номіналу (зазвичай вказано на корпусі деталі). У таких випадках мікрохвильовка не включається і не реагує ні на які дії користувача. Високовольтні запобіжники спрацьовують через різких стрибків струму в високовольтної частини печі. Ці запобіжники в мікрохвильовці заховані в пластиковий, добре ізольований корпус і з’єднані з елементами схеми провідниками з подвійною ізоляцією. Якщо мікрохвильова піч обладнана електронним модулем його захищає окремий запобіжник. Для перевірки запобіжників використовують омметр тестера або мультиметр.
- Втрата ємності або обрив конденсатора високовольтного модуля. Часто такі несправності супроводжуються дзижчанням або іншими сторонніми шумами всередині корпусу свч-печі. Первісну перевірку конденсатора можна виконати звичайним тестером, відключивши електроживлення мікрохвильовки і клеми від конденсатора. Але після відключення печі від електромережі, конденсатор потрібно розрядити, замкнувши його клеми між собою. Після цього тестером в режимі вимірювання великих опорів гойдаються клем. При справній деталі стрілка повинна відхилитися вправо і повільно встановитися на місце. Така перевірка не точна, оскільки не можна визначити реальну ємність конденсатора.
- Обрив або пробій високовольтного діода. Визначити справність деталі звичайним тестером або мультиметром вийде, так як напруга живлення вимірювального приладу не досить для вимірювань параметрів. Зазвичай про несправності діод, у випадках коли перестала гріти мікрохвильовка, судять за зовнішніми ознаками: чи не природному нагріванню високовольтного конденсатора, сильному гулу або перегорання високовольтного запобіжника.
- Вихід зі строю магнетрона. У таких ситуаціях мікрохвильова піч сильно гуде і не нагріває їжу. Перед тим як перевірити магнетрон, потрібно переконатися в справності інших деталей. У домашніх умовах можна перевірити деталь тільки на відсутність пробою на корпус. Для цього омметром тестера або мультиметра вимірюють опір між електродами магнетрона і корпусом мікрохвильовки. Воно повинно прагнути до нескінченності. Але точно визначити несправність магнетрона можна лише тимчасово встановивши свідомо справну запчастину.
- Порушення в роботі високовольтного трансформатора. Обрив обмоток можна визначити омметром тестера або мультиметра, по відсутності опору на при відключених від зовнішніх ланцюгів клемах. Досить часто при таких поломки мікрохвильовка крутить, але не гріє.
- Порушення в роботі електронних компонентів керуючого модуля або поломка механічного таймера.
- Порушення контакту або обрив внутрішньої проводки.
Для точного діагностування поломки і усунення причини потрібно запросити майстра сервісцентру, але в деяких випадках можна виконати ремонт мікрохвильовок своїми руками. Однак для цього необхідно мати хоча б невеликий досвід роботи з електричним обладнанням.
Як відремонтувати мікрохвильовку
Перед тим як полагодити мікрохвильовку, не забудьте витягнути вилку шнура з розетки, а після розбирання корпусу “розрядити” високовольтну частину, замкнувши ланцюг на корпус. Також, якщо не працює мікрохвильовка, потрібно перевірити цілісність ланцюга блокування включення з відчиненими дверцятами (микропереключатели, засувки й проведення). Про методи перевірки деталей було розказано в попередньому розділі, нижче ми коротко розповімо як відремонтувати мікрохвильовку.
- Якщо перестала працювати мікрохвильовка і ви виявили, що один із запобіжників перегорів, замініть його на аналогічний по конструкції і з тим же номіналом спрацьовування. Для впевненості візьміть з собою в магазин несправний елемент захисту.
- Несправний конденсатор відремонтувати неможливо і його потрібно замінити на новий, з такою ж ємністю і розрахований на аналогічне напругу. Не забувайте, що при демонтажі старої деталі на клемах може зберегтися високу залишкову напругу.
- Якщо мікрохвильовка перестала гріти і підозрілим компонентом є високовольтний діод – замініть його на справний, але зверніть увагу на правильність під’єднання клем.
- Магнетрон і високовольтний трансформатор також відремонтувати не вдасться і треба їх міняти на нові. Керуючий модуль в домашніх умовах перевірити неможливо, тому зверніться до професіоналів.
- Стан проводки можна оцінити візуально, “підгорілі” клеми потрібно зачистити і пропоїти, а високовольтні ланцюги очистити від пилу, яка також може стати провідником електрики.
- Якщо не крутиться тарілка в мікрохвильовці потрібно перевірити електродвигун і дроти, що підходять до його клем. Іноді місце для установки обертового піддона наскільки забруднюється, що двигун не в змозі провернути навіть порожню тарілку.
Причини виникнення несправності мікрохвильовки
Зазвичай мікрохвильовка це дуже надійний прилад. І найчастіше поломки свч-печей виникають через неправильну експлуатацію, відсутності догляду, а іноді і через незрозумілі експериментів. це:
- підігрів їжі в непотрібної посуді (металева або прикрашена напиленням металом). У таких випадках іскрить мікрохвильовка і може вийти з ладу магнетрон;
- приготування або розігрівання рідин, а також іншої їжі в надійно закритих ємностях. Під час вибуху пошкоджуються внутрішні елементи грубки;
- довільно включала або експерименти з метою перевірки, що буде якщо включити порожню мікрохвильовку;
- забруднення внутрішніх поверхонь камери, що призводить до “прострілу” і вигоряння слюдяною пластини.
Якщо з’явилися перші ознаки несправності – зверніться в СервісЦентр для діагностики і ремонту печі. Якщо проігнорувати перші ознаки, ремонт обійдеться набагато дорожче.
Comments are closed.