Люди

Медики закликають вагітних вакцинуватися від грипу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні, 18 січня, в обласному пренатальному центрі відбувся брифінг заступника головного лікаря Ірини Мегедин, з приводу захворювання на ГРВІ та грип вагітних жінок.

IMG_0387
Як каже Мегедин, захворюваність серед вагітних зростає.

«З 1 січня і на нині в нашому стаціонарі нараховується 18 вагітних, серед яких у двох клінічно виставлений діагноз грип, одна з них знаходилася на довготривалій кисневій терапії, але лікування з ефектом у всіх жінок».

Також додала, що по області в акушерські стаціонари введені обмежувальні заходи у зв’язку з підвищеною захворюваність на ГРВІ і грип, а в ОДА вирішується питання про введення карантину і про продовження канікул у школах до 1 лютого.

«Найкраща профілактика – це щеплення, – запевняє вона. – Ніяка противірусна терапія не заміняє щеплення. Нині ситуація з щепленнями в нашій країні сумна, бо на складах вакцини все ж таки немає. Але є у нас кабінети, які працюють по щепленню від грипу, один з таких розміщений на вулиці Дністровській, приміщення «Горизонт» на 4 поверсі, вакцинацією займається дитячий обласний лікар-імунолог Галина Бенько. Там можна цю вакцину замовляти і вакцинуватися. Вакцинуванню підлягають і вагітні жінки, і діти від 6 місяців».

Щодо профілактики, то радить вагітним уникати скупчення людей, перебування у закритих невентильованих приміщеннях, а вдома кімнату, в якій живе вагітна, треба провітрювати по 2-3 рази на день. Якщо у сім’ї хтось хворіє, вагітна жінка має бути ізольована від хворого, не обслуговувати його, навіть якщо це її дитина.
Треба уникати розтирань слизових – очей, носа, губ, часто мити руки, особливо, якщо прийшли з місць, де було багато людей. У вагітної має бути довготривалий і спокійний сон – не менше 8 годин, повноцінне харчування – особливо овочі і фрукти.

«При найменшому ускладнені чи проявах ГРВІ, а особливо коли появився сухий кашель, висока температура, головний біль, біль у м’язах, горлі, негайно звертатися до свого сімейного лікаря чи дільничного акушер-гінеколога, – каже Мегедин. – Бажано хворим не ходити навіть у поліклініку, а викликати лікаря додому».

Грип небезпечний тим, що він дає ускладнення – важкі пневмонії, які призводять до зниження постачання кисню в організм і це вимагає навіть кисневої терапії, високих противірусних доз препаратів, до цього приєднуються і бактеріальні чинники. І така терапія триває 10-14 днів.

«При внутрішньоутробному розвитку діти теж вражаються вірусом грипу і при народження теж можуть мати пневмонію, – каже лікар. – В цьому році ми такого не маємо, але маємо сумний досвід 2009 року, коли дітки народжувалися від мам, які перенесли важкий грип, частина їх вижила, не дивлячись на те, що вони мали різні ураження – як зору, так слуху, і легень, але частина діток ми втратили».

Тоді, у 2009, каже Мегедин, від грипу померло 4 вагітних. З того часу не було жодного такого випадку. Історію, коли нещодавно в пологовому померла жінка, яка поступила з простудою, лікар коментувати відмовилася.

«Сьогодні ми це питання не обговорюємо, все у правоохоронних органах, чинник смерті жінки не включає ні однієї з акушерських причин», – заявила вона.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.