Люди Світ Фото

Медики з цілої України приїхали у Франківськ, щоб обговорити проблеми невиліковно хворих

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 19 лютого, у Івано-Франківську провели всеукраїнський круглий стіл на тему розвитку паліативної та хоспісної допомоги в Україні.

12767687_1076046265795925_193542196_n

До нього долучилися МОЗ України, ВГО “Всеукраїнська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги, НМАПО імені Шупика, департамент озорони здоров’я Івано-Франківської ОДА та Обласний клінічний центр паліативної допомоги.

Паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого забезпечити максимально можливу якість життя для невиліковно хворих людей та їх родин.

Хоспіси – заклади охорони здоров’я особливого типу, де надають допомогу невиліковно хворим.

Лікарі зі всієї України приїхали у Франківськ, аби обговорити проблеми, пов’язані з наданням паліативної допомоги. Соціальне опитування в нашому місті показало, що 76% населення не знають, що таке паліативна допомога та де і як її можна отримати.

У 2015 році близько 11 тисяч невиліковно хворих в нашій області потребували цієї допомоги, проте лише 1590 людей її отримали. На Прикарпатті зараз діє 7 паліативних центів, проте цього недостатньо, аби забезпечити необхідним приречених людей.

12041810_1076046315795920_1900204667_n

Учасники круглого столу міркували, як покращити якість надання послуг в хоспісах, як розвинути дитячу паліативну допомогу. Зокрема, доцент кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО імені Шупика Анатолій Царенко зауважив, що медичну систему необхідно змінювати, адже людей, яких вже не вилікувати, вважають покинутими і не завжди хочуть допомогти їм в останні дні життя.

“Після цього круглого столу ми всі, ті, хто працює в цій сфері, маємо запам’ятати три гасла, – каже Царенко. – По-перше, якщо медик не може вилікувати людину, це не означає, що він не має їй допомогти. По-друге, кожна людина має залишити землю в радості, а ми маємо старатися це забезпечити. По-третє, жоден медик не може ставитися до помираючого як до померлого”.

Також на зустрічі нагородили асистента кафедри соціальної медицини ІФНМУ Романа Мельника за допомогу у розвитку паліативної допомоги. Захід також відвідали священики, які зазвичай стають основною опорою та підтримкою для безнадійно хворих людей.

“Паліативна допомога не може існувати без духовної підтримки також. Дякую нашим священикам та капеланам”, – сказав голова обласної комісії з питань охорони здоров’я ОДА Манолій Піцуряк.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.