Люди

Медійники України просять Гройсмана відкликати законопроект про блокування сайтів без рішення суду

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок,  2 серпня, Національна спілка журналістів України, асоціація “Незалежні регіональні видавці України” та Українська асоціація медіа бізнесу звернулися до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням відкликати законопроект 4629 щодо блокування сайтів без рішення суду та внести до парламенту новий закон, розроблений за участю шістнадцяти громадських організацій, повідомляє Асоціація “Незалежні регіональні видавці України”.

кібератака, хакери, медійники, інтернет, блокування, гройсман

Як йдеться у зверненні, прийняття закону 4629 “…щодо захисту авторського права …у мережі інтернет”, автором якого є Кабінет Міністрів, призведе до порушення свободи слова в Україні та прав людини в Інтернеті, викликає дуже негативну реакцію інтернет-спільноти.

«Адже за цим законопроектом, будь-яка особа або недобросовісна фірма-“одноденка”, може подати на власника сайту необґрунтовану заяву з вимогою видалення інформації або заборони доступу до неї. При цьому, їй достатньо буде “стверджувати” про наявність майнових прав на об’єкт авторського права, не надаючи жодних доказів. На підставі цієї заяви постачальник послуг хостингу повинен буде блокувати сайт на 10 днів без рішення суду», – зазначено у зверненні.

На думку медійників, це може стати інструментом для маніпуляцій та провокацій з боку політиків, особливо у передвиборчий період, та недобросовісних конкурентів. Раніше проти прийняття цього законопроекту виступило 16 громадських організацій, більшість представників українських ЗМІ, а також дві громадські ради – при Держкомтелерадіо та при Комітеті зі свободи слова. Громадські організації звернулись до прем’єра та всіх народних депутатів з вимогою блокувати сайти тільки на підставі рішення суду. Для цього вони просять відкликати вищезгаданий законопроект та внести новий, за яким, для захисту авторських прав, заявник має спочатку звернутися по e-mail до власника сайту (пункт обов’язковий, якщо e-mail відомий), надати докази наявності авторських прав та їх обсягу, а вже після цього звертатись до суду, який (в свою чергу) може заблокувати контент в день звернення, в порядку забезпечення позову, до розгляду справи по суті.

Також новий законопроект написано з дотриманням вимог Євросоюзу щодо дієвого захисту інтелектуальної власності та свободи слова.

“У цьому і полягає суть громадянського суспільства, щоб громадяни об’єднанні в громадські організації за територією або інтересами, при підтримці професійних юристів, пропонували владі важливі для розвитку речі, зокрема, закони”, – говорить Олександр Човган, голова Ради директорів АНРВУ. – Свобода інформації – це та свобода, яка дає можливість людині користуватися всіма іншими свободами. Тобто свобода інформації – фундамент для повноцінного розвитку громадянського суспільства. А його розвиток – це наше майбутнє. Внесення нового законопроекту – дуже важливий етап для того, щоб цей фундамент було закладено».

За словами медійника, відповідно до програми Кабінету міністрів, Україна має увійти в ТОП-30 зі свободи слова. Тоді як на сьогоднішній день наша держава знаходиться тільки на 107-ій сходинці за критеріями її дотримання.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.