Люди Статті Фото

Марина Цимашевич стала “людиною тижня” за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає франківчанку Марину Цимашевич. Вона стала першою українкою, яка пропливла Льодову Милю. Заплив відбувся на озері Закрзовек у Кракові (Польща).

Льодова Миля – це сольний заплив на 1609 м у крижаній воді. Температура води має бути менше п’яти градусів Цельсія, а плавчиня – лише в купальнику, шапочці й окулярах, пише Репортер.

За словами Марини, максимальна допустима дистанція на змаганнях – 1 км. А Льодяна Миля – це вже екстремальний спорт на виживання. Заплив проводиться тільки індивідуально і з великою командою рятувальників біля водойми. Також він має бути підтверджений Міжнародною асоціацією з льодового плавання (International Ice Swimming Association).

Марина Цимашевич проплила 1612 м за 44 хвилини у воді температурою 4,3 градуса. Вона стала першою українкою, і 388 людиною у світі, яка подолала Льодяну Милю.

Читайте: Богдан Фаштрига й Максим Люльченко – люди тижня за версією «Репортера»

«Сказати що було важко – то нічого не сказати, – розповідає Марина. – Більшу частину дистанції я пропливла спокійно, а от на останніх 300 метрах від переохолодження м’язи стали просто відмовляти. Дотягнула лише завдяки команді підтримки на каяку, яка вигукувала «Давай, ти зможеш!». А потім – важкий процес приходу до норми. У льодовому плаванні заплив вважається закінченим не тоді, коли ти вийшов із води, а коли прийшов до тями, загроза життю минула і ти знову можеш хоча б ходити. Процес відігрівання перемерзлого організму довший і часто значно небезпечніший, ніж саме плавання».

Марина Цимашевич – родом з Івано-Франківська, нині живе у Кракові. Саме у Польщі вона почала займатися плаванням: каже, що у місті дуже багато гарних облаштованих басейнів.

«Я займаюся плаванням п’ять років, а льодовим – рік і місяць, – каже Марина. – До Льодової Милі готувалася з осені: плавала якнайбільші дистанції у холодній воді й поступово, зі зниженням температури, намагалася утримати дистанцію, поки це було можливо. Коли вода опустилася нижче п’яти градусів, плавала по 800-1000 м три-чотири рази на тиждень. Також їздила на змагання і просто отримувала задоволення від крижаної води».

Раніше, у грудні, жінка пропливла Льодовий Кілометр. Цю дистанцію вона подолала у воді 2,9 градуса і повітря мінус три та здобула перше місце на Open Water Winter Swimming Poland Ice Cup.

У 2019 році Марина Цимашевич також стала першою франківчанкою, яка перепливла протоку Босфор у Стамбулі. Вона подолала дистанцію у 6,5 км. за 01:16:59. Тоді у щорічному Міжконтинентальному запливі з Азії в Європу взяли участь 2500 плавців, 350 із них – з України. Заплив відбувався без використання гідрокостюмів та годинників, тільки у плавках чи купальнику, шапочці та окулярах.

Зараз жінка готується до нових змагань у крижаній воді – етапів Кубка Польщі, які пройдуть у лютому. Наступного року планує взяти участь у чемпіонаті світу з льодового плавання. З «великої води» у планах Ла-Манш, Гібралтар…

Усе це навіть уявити зимно. Але що таке для української жінки якась там холодна вода?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.