Люди Статті

Богдан Фаштрига й Максим Люльченко – люди тижня за версією «Репортера»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає прикарпатських волонтерів з добровільного рятувально-пошукового поста у Мармаросах – Богдана Фаштригу та Максима Люльченка.

Волонтери провели два дні у горах на морозі, шукаючи заблукалого в Карпатах туриста. Не можемо не згадати і Олексія Тригуб’яка, який був зв’язковим під час цієї рятувальної операції.

Богдан Фаштрига та Максим Люльченко

А винуватцем події став 25-річний львів’янин Стефан, який минулого тижня пішов «соло» на Попіван Мармароський. Минулого четверга у Карпатах випало дуже багато снігу, турист втратив орієнтування, заблукав і зателефонував рятувальникам. Крім того, ще друзі Стефана зв’язалися з волонтерами.

Богдан і Максим відразу пішли на пошуки, а Олексій координував їх по телефону. Їм повідомили, що львів’янин сидить у наметі, де його засипає снігом – чоловік постійно відкопувався, бо вже не мав, чим дихати.

Волонтери йшли через весь Мармароський хребет, через Попіван, до спуску в напрямку Мезипотоків.

Читайте також: Ярема Стецик – людина тижня за версією «Репортера»

Згодом Богдан Фаштрига побачив внизу світло ліхтаря. Волонтери звернули з хребта, а знайшли заблукалого туриста вже на території Румунії.

«Знаходимо змерзле тіло, яке своїми руками з шкарпетками на них горне сніг, пробуючи в ньому пересуватися. За плечима камуфляжний рюкзак а-ля «тактичний вісімдесятих років», на рюкзаку бовтається ще купа всякого, наприклад, саперна лопата», – написав згодом Фаштрига у соцмережі.

Рятівники побачили, що у Стефана обморожені пальці на руках, тож вирішили одразу доправити його до лікарні, не зупиняючись у колибі.

«На підйомі дізнаємося, що хлопець гуляє вже дев’ятий день, а як показав подальший огляд пальців ніг, уже в притулку, обмерзав він уже десь другу добу, – розповідає Богдан Фаштрига. – Наступного ранку Стефанові з кожною годиною ставало все важче йти, він регулярно засинав, тож місцями тримався за лямки наших рюкзаків або ж просто за плечі, йому так, мабуть, ставало легше. Підйом до Попівана виявився найзлішим і найзатяжнішим, в одному місці ми втратили близько 40 хвилин, бо видимість була такою поганою, а втома відчутною, що я вирішив наче перед нами скельний скид, а це насправді був просто крутий передутий спуск перед фінальним підйомом з боку Мезипотоків».

Згодом виснаженого туриста спустили за допомогою сорокаметрової мотузки і альпіністського спорядження. Транспортували його на пластиковій ак’ї – евакуаційній ноші, що ковзає по снігу.

З притулку заблукалого туриста транспортували вже рятувальники ДСНС Закарпаття. Про волонтерів у своєму повідомленні в соцмережі вони не згадали

Приблизно о 18:00 п’ятниці, 15 січня, чоловіки нарешті дійшли до притулку в районі полонини Струнга. Вийшли на зв’язок представники ДСНС. Вони забрали Стефана спершу в лікарню до Рахова, а потім – у Львів. Зараз його там лікують від наслідків обмороження.

Читайте також: Ростислав Кукурудз – людина тижня за версією «Репортера»

До речі, у повідомленні про завершення пошуково-рятувальної операції закарпатські рятувальники навіть не згадали про допомогу волонтерів.

«Мені було страшно тієї ночі, бо розумів, що ми можемо спізнитися або знайти Стефана уже не в стані ходити, але обставини були на його і нашому боці. Якби він таки добрався до колиб, то, заснувши в такому стані, замерз би, а не заснути в нього шансів не було», – пише Богдан Фаштрига.

І тут якраз час нагадати усім ще раз, що гори взимку – це точно не жарти. А йти самому, ще й коли в горах негода – це в разі чого не шкодувати не тільки свого здоров’я чи життя, але й здоров’я та життя рятувальників. У горах, як і в житті, треба мати розум і совість. Тож будьмо розумні. Волонтерам – респект!

Свято християн і вар’ятів. Як франківці купалися на Водохреще (ФОТО)

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.