Люди Світ Фото

Манжелей розповів франківцям, коли правопорушник може плюнути міліціонеру в обличчя

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У понеділок, 23 березня, відбулась панельна дискусія на тему «Правоохоронці vs правозахисники: права людини у час війни». Першу панель бесіди відкрив полковник міліції у відставці, координатор зі взаємодії УМВС в області з громадськими організаціями Ярослав Манжелей.

IMG_2195

«Люди Майдану дали зрозуміти країні, що закон недосконалий. Бойові дії змінили людей і ставлення до правоохоронців, – сказав Манжелей. – Раніше ми місяць могли виявляти якусь незареєстровану мисливську рушницю. Зараз населення має багато зброї, особливо вогнепальної . Не так давно чоловік через ревнощі підірвав гранатою себе та дружину. Зброї по Україні гуляє дуже багато, при чому небезпечної – гранатомети, кулемети тощо».

Манжелей сподівається, що люди все ж зрозуміють – зброя це не іграшка і правоохоронців треба повідомляти про факти незаконного зберігання зброї.

«Якщо рік тому «мілкому» правопорушнику міліціонер міг помахати рукою і сказати «Іди сюди, ти, такий-сякий, бо щось там порушив», – каже Манжелей. – То зараз все не так. Цей юнак міг ще кілька місяців тому витягати з палаючого БТРа свого товариша… Змінилася психологія, адже якщо зараз так говорити із учасником бойових дій, він може плюнути правоохоронцю у обличчя. Далеко не всі у міліції помінялися душею і розумом. Ми такі, як і звичайні люди – з недоліками. І ми повинні з розумом і терпінням відноситися один до одного та до виконання свої обов’язків”.

Також Манжелей розділив поняття «силовики» та «правоохоронці». Перші, з його слів, можуть застосовувати силу до мирного населення, а тому називати міліціонера силовиком вважає недоцільним. Правоохоронці, певен Манжелей, мають захищати людей та їх права.

«Якщо ми хочемо до Європи, то маємо бути правоохоронцями, а не силовиками», – додав він.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.