Люди

Майстриня з Коломиї залила понад 5000 окопних свічок – потрібен віск

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Майстриня з Коломиї, що на Івано-Франківщині, Олена Бойцан з травня виготовляє свічки для бійців на фронт. За цей період жінка передала на передову понад п’ять тисяч окопних свічок.

Олена Бойцан розповіла Суспільному, чому зайнялася виготовленням окопних свічок та чого потребує зараз, пише Репортер.

Жінка каже, перейняла естафету виготовлення окопних свічок від майстрині з Івано-Франківська Ведани Звенигородської.

Ведана звернулася до мене по допомогу у зборі сировини. Їй потрібні були бляшанки для свічок. Я дала клич у соцмережах. Люди дуже класно активізувалися, поприносили їх. І я подумала, якщо так легко збирати цю сировину, то чому б і в нас, у Коломиї, не розпочати таке виробництво. Так все і почалося. За цей час разом з моєю командою ми виготовили приблизно п’ять тисяч свічок, — говорить майстриня.

Олена Бойцан розпочинала заливати свічки сама, згодом до неї долучилися волонтери. За тиждень можуть виготовити кілька сотень свічок. 500 штук волонтери направили до Бучі, коли там не було світла, газу та води. Решту свічок надсилають бійцям на фронт.

Відправляємо в нашу коломийську “десятку”. Співпрацюю з нашим волонтерським центром, через них координую свої дії. Також є особисті запити. Буває, що телефонують увечері й вранці вже забирають партію. І тоді треба вночі робити свічки вдома, — розповідає Олена Бойцан.

Майстриня каже, наразі найбільше потребує воску або парафіну, оскільки для виготовлення окопних свічок його потрібно багато.

Використовую недопалки свічок, церковні свічки, які приносять небайдужі. Я також закуповую по 100 кг парафіну. На це йде 12-13 тис. грн. Зараз почала продавати свої картини та інші вироби й 50% від суми вкладаю у закупівлю парафіну. Запрошую небайдужих активніше долучатися, понишпорити у шафках і подивитися, чи немає якихось недопалків свічок, яким по 10-20 років. Я думаю, що вони вдома вже не принесуть користі, а зігріють чиюсь їжу на фронті, — розповідає Олена Бойцан.

Майстриня каже, що про пункти збору сировини можна дізнатися безпосередньо у неї.

Водночас окопні свічки від початку квітня виготовляють і у Палаці Потоцьких в Івано-Франківську.

Як повідомила Суспільному Ведана Звенигородська, за цей час у місті виготовили понад шість тисяч окопних свічок. Наразі команда франківських майстринь теж потребує допомоги зі збору парафіну чи воску. Тож закликає усіх небайдужих приносити сировину і долучитися таким чином до виготовлення окопних свічок.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: