Статті Люди

Людиною тижня за версією «Репортера» стала Ольга Склярчук

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає дівчину з Яремчі, яка кілька років збиралася станцювати на ковзанах на найвисокогірнішому озері України й таки станцювала.

Цими вихідними дописом Ольги Склярчук захоплювався чи не весь західноукраїнський сегмент соцмережі Facebook. На фото вона в білій сукні та з червоною стрічкою каталася на ковзанах на озері Бребенескул (1801 метр над рівнем моря). Знімки робив фотограф Стас Музиря.

«Оля каталась десь близько години. Був мороз, але вона активно рухалася, потім відігрівалась у теп­лому одязі, – розказує Стас. – Ми поспішали, бо хотіли спуститися до темряви. Був дуже гарний захід сонця, останні дні осені, ми говорили про те, які чудові наші Карпати. Згадували, як тут по-різному може бути в один і той самий час. Ми постійно ходимо разом у гори – влітку з велосипедами, а взимку з лижами. За можливості стараємося проводити в горах якомога більше часу».

Читайте також: Олександр Сич – людина тижня за версією «Репортера»

У них разом з Ольгою багато планів на майбутнє, пов’язаних з мандрами – як в Українських Карпатах, так і за кордоном. Стас Музиря також каже, що не є професійним фотографом, і задум був Ольги, а він просто допоміг втілити його в життя. З собою, крім необхідного одягу та спорядження, вони взяли мотузку і теплі спальники – про всяк випадок.

Оля Склярчук – родом із Чернівців, зараз мешкає в Яремче, віддалено працює з графічним дизайном, пише сайт Varosh. З дитинства займалася художньою гімнастикою, а потім кілька років ходила до школи аматорського фігурного катання у Чернівцях. З 2017 року три сезони працювала інструкторкою на ковзанці в «Буковелі», а минулої зими – лижним інструктором на курорті в Словаччині.

Дівчина кілька років навіть сама приходила до Бребенескула, з ковзанами і штативом, аби покататися в задоволення і створити світлини собі на згадку. Однак, погода щоразу перешкоджала ідеї. Проте й Оля не здавалася, прагнула зловити мить і їй це таки вдалося. Вони разом зі Стасом виїхали з Яремче, піднімалися від бази Заросляк, йшли 12 км в один бік. Потім вона годину каталася, зробили кілька світлин та одразу пішли вниз.

Читайте також: Оксана Лісовська – людина тижня за версією «Репортера»

«Я багато разів так ходила, і ковзани з собою тягала… Я і так багато ходжу в гори, тому мені це не було дуже в напряг. Цього року якось пощастило більше, але все одно озеро замерзло не дуже однорідно. Трохи холодно було кататися, але все одно сподобалося. Зранку було мінус 8, вдень, думаю, було тепліше. Якщо активно рухаєшся, то нормально почуваєшся», – прокоментувала Ольга.

Людей на озері не було зовсім. Оля наголошує, що це не професійна фотосесія, а просто мрія – покататися на Бребенескулі і мати знімки на згадку.

Але як би не подобалися світлини та наполегливість дівчини, тут треба зробити ремарку – у Карпатах почався зимовий сезон. У гори ходять не лише за гарними фото, більше того, досвідчені туристи про них і не думають. Недарма ж Ольга готувалася кілька років.

Читайте також: Людина тижня за версією «Репортера» Руслан Мостовий

Як пишуть у коментарях до екстремальних відео – будь ласка, не пробуйте відтворити це самостійно й без спеціальної підготовки, бо може бути небезпечно. Карпатським рятувальникам бракувало ще відчайдушних ковзанярів на Чорногорі, а так вони вже всяких екстремалів бачили.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні