Газета Люди

Людмила Лінник та Леся Качурова стали “людьми тижня” у “Репортері”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» знову відзначає сміливих і завзятих жінок – волонтерок Лесю Качурову і Людмилу Лінник. За черговий успішний сезон благодійних концертів «На_шапку».

Ця благодійна акція триває в Івано-Франківську вже чотири роки. Суть у тому, що люди приходять послухати концерт і мають можливість вкинути пожертву в капелюх. Гроші йдуть виключно на благодійність. До речі, артисти теж виступають безкоштовно, заради доброї справи.

Цьогорічний сезон тривав з 24 червня по 30 вересня. Загалом відбулося 13 подій. У концертах взяли участь 28 колективів. Зокрема, обласний театр ляльок імені Марійки Підгірянки та Mime «IF», оркестр національної гвардії України, колективи й солісти франківської філармонії – Quattro Corde, Art Prestige Jazz Group, учні дитячих музичних шкіл. А також, гурти «КораЛЛі», SOVA, 7teens Band, TAYNA та інші.

Сезон відбувся за підтримки грантової програми платформи «Тепле Місто».

Серед найвідоміших учасників – переможець шоу «Голос країни» з Франківська Сергій Лазановський та солістка Вроцлавської опери Ірина Житинська.

«Цього року деякі виконавці звертались до нас самі, бо вже знали про цей проєкт і їм було цікаво взяти участь, – каже Людмила Лінник. – Усіх, кого хотіли, залучити не вдалося, бо у кожного свої графіки й концерти. Але не було такого, щоб нам відмовили, тому що це без гонорару. А два гурти, які виступити не змогли через щільний графік, самі переказали благодійну допомогу коштами».

Читайте: Добро збирають на шапку. У Франківську відновлюють безкоштовні концерти

У перший рік концерти проходили у пабі Grand America, наступні два роки – на території Палацу Потоцьких. Цьогоріч вирішили проводити акцію у центрі, на перетині вулиць Лесі Українки та Вітовського, біля скверу Руської Трійці. Як пояснювала Леся Качурова, спеціально обрали місце, де більше перехожих, які зможуть залишитися на акцію. І не прогадали – зібрали 141 471 грн, тобто більше, ніж у попередні роки. В середньому люди загалом жертвували десь по 10 тис грн за концерт.

На початку сезону організаторки заявили, що збирають кошти на наркозно-дихальний апарат для онкогематологічного відділення обласної дитячої лікарні. Його застосовують для анестезії і він може значно полегшити стрес для малих пацієнтів.

Втім, ще до закінчення проєкту, американські благодійники подарували це обладнання для лікарні.

«Ми чудово розуміли, що не купимо цей апарат, бо він коштує більше 1 млн грн. Але оголошували, що збираємо саме на нього, щоб привернути увагу до цієї потреби, – говорить Людмила Лінник. – Так і сталось, бо в результаті інформаційного шуму, який ми створили, про нас дізналися благодійники – українська діас­пора із США».

Тетяна Преснякова – людина тижня за версією «Репортера» (ФОТО)

Тож, за зібрані кошти, волонтерки придбали монітор пацієнта до цього апарата. Він коштує трохи більше 100 тис грн. Монітор замовили, він у дорозі. А наркозно-дихальний апарат уже в лікарні, працює.

Отже, як завжди, дякуємо небайдужим. Їх меншість, але саме завдяки таким людям усе й тримається.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні