Люди

Літо по-пластунськи. Де таборують франківські скаути (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Навіть в умовах війни таборовому літу бути. Франківські скаути відкрили сезон традиційних мандрівок та вишколів, але цьогоріч – в особливому форматі.

Замість лісу одні із найменших скаутів – новаки та новачки – на тиждень отаборилися у середмісті Франківська. Та й то лише на денну пору. Але пластові церемоніали та правила зберегли – ранок починають з руханки, далі – молитва. За дітьми пильнують виховники та комендант, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Пласт збирає допомогу новини Івано-Франківська

Зазвичай наш табір відбувається на великій території, де нема людей, ми ходимо в ліс, до водоспаду, – говорить організатор табору Соломія Горічок. – Війна внесла свої корективи. Для багатьох дітей це перший табір, але є частина тих, які вже були на звичайних і прийшли наситити своє літо ще чимось.

Без діла на таборі не сидить ніхто, адже кожен учасник має опанувати тут кілька корисних вмінь – самотужки підтримувати порядок і навіть готувати власноруч їжу.

Ми всі разом варили борщ, – розказує учасник табору Данило, – Хтось різав капусту, хтось на терці тер буряк. Додавали м’ясо, шкварки, потім всі разом їли.

Вчать на таборі й приятелювати з тваринами, історії рідного міста, а головне – любити Україну.

Ми продавали прапорці, продавали різні вироби, браслетики плели й продавали їх на аптечки для ЗСУ, – говорить учасниця табору Ангеліна.

Традиційних ночівель у наметах, теренових ігор та решти звичних для виїзних акцій занять тут немає. А ось таборова пошта, яку так люблять діти, працює.

Таборують нині і старші пластуни. Не так активно, як у попередні роки, та все ж половину вишколів вдалось зберегти. А ще цьогоріч, кажуть на станиці, уперше матимуть рекордну кількість таборів проведених за кордоном.

Є величезна підтримка скаутів з інших країн і ПЛАСТу з інших країн, тому по можливості відправляємо дітей на скаутьські табори за кордон, – каже в.о. голови Івано-Франківського Пласту Олег Бабецький. – У пластовому житті табір – це підсумок пластового року. Ми не могли відмовитись від таборів повністю, бо це невід’ємна частина пласту.

Кожен із пластових таборів розрахований здебільшого на 10 днів. Загалом же сезон триватиме аж до кінця літа.

Як живуть найстарші близнючки Богородчанщини – Марія та Ганна Олексин з Саджави (ФОТО)

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.