Люди

Лайфхак – як швидко перевірити б/в ноутбук на працездатність

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Купівля вживаного ноутбука представляється досить вигідним придбанням. Лептопи досить сильно втрачають в ціні навіть після пари місяців щадного використання, при цьому можна знайти апарат з відмінними характеристиками, який не використовували навіть наполовину, вирішуючи прості завдання. Однак купуючи б/у ноутбуки, в https://europc.ua/laptops/ або у приватного власника, необхідно уважно перевірити пристрій, щоб замість електронного помічника не купити цілу купу проблем.

З чим йти на перевірку

Перед тим, як йти на зустріч з продавцем або в магазин, який реалізує стару техніку, слід взяти з собою певний набір для перевірки різних систем ноутбука:

  • флешка з програмним забезпеченням для тестів;
  • DVD-диск, якщо в ноутбуці є відповідний привід;
  • карта пам’яті для перевірки SD-роз’єму;
  • навушники для перевірки аудіо-виходу.

Ці предмети допоможуть виявити можливі несправності. До речі, такий же набір можна використовувати, купуючи б/у комп’ютер на https://europc.ua/.

Порядок перевірки

Зустрівшись з продавцем або прийшовши в магазин, почніть із зовнішнього огляду. Погляньте на загальний зовнішній стан ноутбука. Іноді сильно подряпана кришка або розбиті пластикові решітки можуть сильно зіпсувати зовнішній вигляд пристрою. Гвинти, якими стягується кришка, багато скажуть про попередню експлуатацію. Якщо вони мають злизані шліци, а одного-двох не вистачає, це може означати тільки одне: апарат розбирався, і неодноразово. Це привід поставити продавцеві питання про те, з якою метою проводилося розбирання і як це відбилося на стані ноутбука.

Після включення почекайте завантаження операційної системи, а потім запустіть диспетчер пристроїв. Тут можна знайти інформацію про те, які компоненти встановлені в апараті: обсяг оперативної пам’яті, процесор, відеокарта і інше. Наявність таких пунктів, як “Невідомий пристрій» або знак оклику в жовтому трикутнику – це привід насторожитися – для якогось пристрою не встановлено драйвер або він не працює належним чином.

Наступним кроком повинна стати перевірка всіх наявних роз’ємів і інтерфейсів. Тут стануть в нагоді захоплені з дому навушники і карта пам’яті. На жаль, такі виходи, як HDMI або VGA можна перевірити тільки підключивши до них нові або б/у монітори, куплені на https://europc.ua/monitors/.

Встановивши програмні тести, на зразок AIDA64, можна простежити за станом батареї, жорстких дисків, а також температури роботи ноутбука.

Що робити, якщо на ноутбуці не встановлена операційна система

Буває, що старий лептоп продають без операційки. У цьому випадку все, що ви можете перевірити – це зовнішній стан і екран на биті пікселі, адже при завантаженні без ОС він буде горіти чорним, без відображення інформації. У такій ситуації залишається лише повірити продавцю.

Щоб убезпечити себе, краще купувати вживану техніку в спеціальних магазинах. Адже навіть в разі б/у ноутбука такі організації дають кілька днів на перевірку, що відображено в гарантійній документації. У разі несправностей ви зможете законно пред’явити претензії.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.