Люди Соціум Статті

Крамниця добра. Де у Франківську можна поділитись речами (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Івано-Франківську вже понад місяць працює соціальна крамниця благодійної організації «Час добра та милосердя».

Усе безкоштовно й дуже просто: люди, що мають вживані речі, продукти, техніку, засоби гігієни – приносять все на Стуса, 37Б. А далі благодійники після ретельної перевірки роздають речі нужденним – одиноким матерям, людям з інвалідністю, пенсіонерам тощо, пише Репортер.

«Ідея такої крамнички виникла ще під час засну­вання нашої організації, – говорить заснов­ниця й голова фонду Валерія Кушніренко. – Ми тоді взяли в оренду невеличке приміщення, аби збирати одяг і розвозити його малозабезпеченим родинам. Йшов час, людей більшало з обох боків, речей теж, усе було на голові, на купі, ще й люди туди заходили – місця бракувало катастрофічно».

З часом волонтери вирішили створити крамничку з безкоштовними речами, де кожен нужденний міг би вибрати щось для себе – приміряти та взяти. Знайшлись і благодійники, що допомогли з орендою приміщення. А от рук бракує досі.

«У нас 80 квадратів, за оренду ми платимо лояльну суму – 4000 грн, – розповідає пані Валерія. – Дуже добре, що кімнати окремі – ми собі зробили три відділи. Щодо волонтерів, то разом всього четверо, і нам з Наталею Іващенко часто доводиться залишати крамничку на когось. Їздимо по області, відвозимо речі людям просто додому. Вчора, наприклад, цілий день були в Калуші. Як поїхали зранку, так ввечері і приїхали – і це було лише знайомство з новими родинами».

Їхня діяльність уже вийшла й за межі області. За словами волонтерки, зараз є замовлення і з Тернопільщини – п’ять родин. Людей звертається багато, намагаються нікому не відмовляти. Та й благодійників не меншає – за місяць понад 1000 відвідувачів.

«У нас є одна мама, наприклад, то ми їй постійно збираємо речі першої необхідності, якийсь одяг, – каже Валерія Кушніренко. – Усе надсилаємо, робимо фото. Потім, коли людина отримала, так само звітується нам фотографіями».

Спочатку в них було приміщення на Дністровсь­кій, а потім переїхали на Стуса. Але люди не загубилися, носять речі й сюди. Приймають усе, крім громіздкої техніки – її просто нема куди ставити.

Позаду волонтерки на стелажах – памперси, мультиварка, праски, дрібна техніка, м’які іграшки. В іншому залі – одяг для дорослих, у третій кімнаті – дитячий одяг та іграшки. Речі не тільки приносять, а й надсилають – з усього Прикарпаття, з інших областей, навіть з-за кордону.

«У нас усе відкрито, тож люди мають змогу побачити, в чиїх руках опинився їхній одяг, – розповідає Кушніренко. – Благодійники заходять до нас у соцмережі та радіють, коли бачать своє, що одяг пішов до тих, кому він дійсно потрібен. Але речі просимо приносити тільки такі, які б ви одяг­ли, наприклад, на свою дитину. Не можна приносити порване чи зношене, бо кожна річ – це як подарунок. А буває, приносять таке, знаєте, – не дійшов до смітника, то сюди запхаю. Такого нам точно не треба».

З кожною родиною, яка прийшла в крамницю чи зателефонувала волонтерам – спочатку спілкуються. Усі розповідають свою історію, а волонтери намагаються перепитувати, за відповідями визначити, чи це правда.

«Багато людей корисливі та, окрім того, що отримують виплати від соцзахисту, частіше ходять до нас, але ж ми ведемо облік і знаємо історію кожного, – каже пані Валерія. – Все повинно мати міру, правда ж? Не можна однаково давати одяг і харчі, наприклад, мамі трьох дітей, яка може просто піти на роботу, і пенсіонерці, що сама ледве ходить і вдома ще має лежачого чоловіка».

Тож на Стуса, 37Б чекають і благодійників, і нужденних людей. Графік роботи: вівторок, середа, п’ятниця з 11.00 до 16.00. Субота – з 11.00 до 15.00. Зателефонувати можна за номером 095 030 14 29 – Валерія.

Автор: Богдан Мисюк
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.