Люди

Коваль з Бердянська робить у Франківську скульптури із брухту та допомагає ЗСУ (ФОТО, ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Скульптури, квіти та героїв фільмів з брухту створив у Івано-Франківському професійному училищі № 21 переселенець з Бердянська Олександр Шапошник. Коваль покинув рідне місто після окупації та вже п’ять місяців живе в Івано-Франківську.

«Суспільному» майстер розповів, що його знайомство з містом розпочалося ще задовго до повномасштабного вторгнення РФ в Україну, пише Репортер.

Коваль з Бердянська Олександр Шапошник

Ми дружимо з цим училищем вже багато років разом і робимо спільні роботи. В нас навіть є робота, яка розташована тут, у місті. Вона створена у 2015 чи 2016 році — «Сяйво станіславської ночі», — каже Олександр Шапошник.

Майстер розповідає, що з початком війни у 2014 році волонтерив та виготовляв буржуйки для українських бійців. День повномасштабного вторгнення Олександр добре пам’ятає.

Я був вдома в Бердянську. Стався потужний вибух. Я прокинувся — світла немає. Думав, що підстанція вибухнула там, де аеродром. А потім знову пролунали вибухи. Тоді я зрозумів, що почалася війна, — пригадує Олександр Шапошник.

В окупації в рідному Бердянську залишилися десятки робіт коваля. Ті, що з патріотичним підтекстом, російські окупанти переробили на власний лад, каже Олександр Шапошник.

Майстер розповідає: створив скульптуру дракона для маріупольців, яка й досі стоїть у місті.

Він неушкоджений стоїть біля драмтеатру. Там церква і вежа є, і біля них дракон стоїть зараз, — розповідає коваль.

Олександр Шапошник. каже, що найбільше полюбляє творити разом із дітьми. До прикладу, кульбабу він змайстрував з учнями. Майстер хоче, аби вона прикрашала один із місцевих парків.

Ще одна робота Олександра — мотанка — на пів дороги до Нью-Йорка.

Зі слів коваля, усі зароблені кошти з її продажу спрямують на потреби ЗСУ.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.