Люди

Костел у Богородчанах передали римо-католицькій громаді, яка 20 років чекала цього

Google+PinterestLinkedInTumblr
Згідно з розпорядженням Івано-Франківської обласної державної адміністрації, 16 червня 2020 року костел передали в користування релігійній громаді Римо-Католицької Церкви парафії Відвідин Пресвятої Діви Марії селища Богородчан.

Історія суперечок навколо костелу в селищі Богородчани на Івано-Франківщині тривала протягом декількох років, пише “Репортер” з посиланням на РІСУ.

Суть суперечок полягала в тому, що громада УПЦ МП, якій в 90-х роках минулого століття віддали в оренду приміщення костелу, не хотіла віддавати його на вимогу влади і громади.
Після декількарічних перепетій храм отримали римо-католики.

«Костел переданий у користування релігійної громади Римо-Католицької Церкви селища Богородчани на підставі архівних матеріалів, – пояснює заступник начальника управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Тетяна Лапка, – Громаді необхідно ще укласти «Охоронний договір», оскільки це є пам’ятка архітектури національного значення. Окрім того, договір на користування з районною державною адміністрацією. І вона, відповідно, отримує повне право користуватися цим об’єктом на усіх законних підставах, враховуючи архівні матеріали, які підтверджують правонаступництво громади».

Настоятель парафії Христа Царя в Івано-Франківську РКЦ oтець Владислав Іващак розповів про те, як давно римо-католицька громада Богородчан чекала на можливість здійснювати богослужіння у своєму храмі.

«Це можливість для вірних мати свою святиню, місце, де можна буде спільно молитися, – наголошує отець Владислав. – Також – це важлива подія, яка ілюструє добру волю багатьох людей, співпрацю різних органів державної і церковної влади. Богородчани формально належали до парафії в Надвірній а, отже, священники протягом багатьох років намагалися повернути храм у селищі – понад двадцять років. Був момент, коли з порозуміння з греко-католицькою Церквою, вірні римо-католицького обряду у Богородчанах мали можливість проводити богослужіння у каплиці св. Пантелеймона, яка знаходиться поруч з лікарнею. Також молилися у центрі селища просто неба. Це була довга дорога, але вірні з надією тривали і очікували, що храм все ж повернеться».

Важливо і те, що Богородчанський костел мав свою сакральну цінність.

«Ікона Пресвятої Богородиці у Богородчанах вшановувалася протягом понад двох століть, – розповідає отець Владислав Іващак. -Коли в 1946 році отці-домініканці були змушені покинути селище, храм і монастир то ікону забрали з собою в Польщу. Ця ікона зараз перебуває в Корбельові під опікою отців-домініканців. Кілька років тому вони виготовили копію, яка була привезена в Богородчани і урочисто, за участю греко-католицьких єрархів та представників духовенства римо-католицької і вірних обох Церков, передали у місцевий греко-католицький храм. Отже, Пресвята Богородиця повернулася в селище швидше, аніж повернули храм. Власне там вона оточена пошаною вірних і молитвою».

Як повідомляє священник, богослужіння в Богородчанському костелі розпочинаються уже з наступного тижня. Натомість, перше урочисте богослужіння, за участю єпископа і представників різних релігійних спільнот, відбудеться дещо пізніше у зв’язку з карантинними обмеженнями.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.