Люди

Корупція і ми – у Франківську дискутували, як не жити разом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні, 23 лютого, в Івано-Франківську, в громадському ресторані «Urban Space 100» відбулася зустріч-дискусія «Школа відповідального громадянина: як побороти корупцію на місцях». Її організатори – Львівська бізнес-школа УКУ. Учасники – відомі у Львові та Франківську діячі.

dyskysija_02
Як для початку зазначила декан школа Софія Опацька, вони вже далеко не вперше піднімають питання протидії корупції. Відкривали програми для навчання новітніх управлінців, проводили форуми і т.д. «Адже країна – це не низка державних інституцій, країна – це кожен з нас». Відповідно, корупцію може перемогти лиш критична маса народу, яка буде стояти на принципі – «не беру, не даю, коли бачу – піднімаю шум».

dyskysija_03
Львівський підприємець Наталія Смуток розповіла, як у них зародилася група «Стоп хабар» і яких результатів вдалося досягти.

«Після страшних подій на Майдані, зібралася група підприємців і сказали – ми більше не даємо хабарі, – каже вона. – Спільна обіцянка помагала нам втримувати одне одного. З часом якісь люди йшли, якісь приєднувалися. Але кістяк у нас залишився».

dyskysija_05
Свого часу, ділиться вона, всі підприємці давали хабарі на митниці, навіть якщо з документами було все гаразд, платити було потрібно вже тоді, як заїхали на митницю. Тож підприємці почали активні зустрічі з митниками, зробили сторінку у соцмережі, де люди могли ділитися своїм досвідом з хабарями митникам і так далі. Публічність помогла. І нині, за словами підприємця, можна сказати «ми не платимо їм нічого».

«Думаю, це мінімум 10% підприємців, які працюють чесно, решту так чи інакше платить. Більше треба борзих людей, які можуть сказати – ні».

dyskysija_04
Співвласник мережі «23 ресторани» та ініціатор організації «Тепле місто» Юрій Филюк каже, вони хабарі не давали і не дають, «інакше навіщо було ходити на Майдан». На його думку, виховувати нову «антикорупційну» країну треба з низів.

«Має бути еволюційний підхід, а не революційний, – каже він. – Якщо ми знімемо верхи, а низи лишаться тими самими, то нічого не зміниться. Треба вкладати у розвиток середнього класу – не у плані матеріальному, а у плані цінностей. І зараз працюємо, аби запустити у Франківську хоча б одне якісне середовище – його назва «Тепле місто» – де ростити цей інтелект середнього класу».

Duskysija_05
Політик Петро Шкутяк поділився своєю думкою щодо корупції у політиці. Як він каже, політика – це одна з частин цілого державного організму, і там відбуваються такі ж процеси, як і у всій державі. І політика нині одна з найкорумпованіших сфер.

«У нас ВВП падає – не тому що у нас війна, ВВП падає – тому що у нас існує держкомзем, архбудконтроль і ще купа інституцій, які видають ліцензії, а війна – це вже двадцята причина. І під силу політикам зробити так, щоб цих інституцій не було. Але поки політики будуть черпати ресурс з них, доти буде падіння. Один старший чоловік, з яким я працював, і він свого часу був головою колгоспу, казав – колись, аби щось вкрасти, треба було щось зробити, а тут – ніхто нічого робити не хоче, тільки брати».

Тож на думку Шкутяка корупцію у політиці зможуть побороти тільки нові особистості.

dyskysija_01

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.