Люди

Коли жінки стають жертвами торгівлі людьми та куди звертатися

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Торгівля людьми, а особливо жінками з метою сексуальної експлуатації – це груба форма порушення прав людини, яка є викликом не тільки для України, а й міжнародної спільноти.

За даними організації по боротьбі з рабством «Walk Free» жінки складають 99% всіх жертв примусової сексуальної експлуатації, 84% всіх жертв примусового шлюбу і 58% всіх жертв примусової праці, пише Репортер.

торгівлі людьми новини івано-Франківська

Торгівлею жінками в наш час називається продаж, або інша оплатна передача людини, а також здійснення стосовно неї будь-якої іншої незаконної угоди, пов’язаної із законним чи незаконним переміщенням за її згодою або без згоди через державний кордон України для подальшого продажу чи іншої передачі іншій особі з певною метою.

Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання у домашньому господарстві, народженні дитини примусово чи на замовлення, використання в легальному чи нелегальному сексуальному бізнесі або секс-індустрії.

Сучасні тенденції доводять, що для торгівлі людьми перетин державних кордонів уже став неважливий. Велика кількість випадків торгівлі людьми відбувається під час переміщення людей з одного регіону до іншого в межах однієї країни і нажаль такі потерпілі страждають від насильства не менше від тих, яким доводиться перетинати кордон.

Ознаками торгівлі жінками є такі ситуації:

торгівлі людьми новини івано-Франківська

Сексуальна експлуатація:
  • жінка не знала про те, що вона буде працювати в проституції або була ошукана щодо знання обставин в яких їй доведеться працювати;
  • жінка не вільна прийняти особисте рішення про, те чи бажає вона взагалі працювати в проституції;
  • жінку примушують віддавати зароблені нею гроші іншим особам;
  • жінка пов’язана з боргами з якими вона спочатку повинна розплатитись перш ніж вона сама зможе розпоряджатися своїми власними прибутками, стане вільно вирішувати чи може вона припинити роботу перш ніж вона отримає назад свій паспорт;
  • жінку постійно тримають під контролем інші особи;
  • жінку обмежують у вільному пересуванні або в можливостях спілкування з іншими людьми;
  • жінка не вільна відмовити окремим клієнтам або протестувати проти окремих видів сексуального контакту.

торгівлі людьми новини івано-Франківська

Примусова праця:
  • примушування виконувати роботу та/або надавати послуги;
  • матеріальні результати та дохід або повністю привласнюються «господарем», або платня не відповідає виду та інтенсивності праці, надмірні вирахування та штрафи;
  • небезпечні, екстремальні умови праці, шкідливе виробництво, грубі порушення техніки безпеки праці, занадто тривалий робочий день, робота без вихідних та відпочинку;
  • проживання у непридатних для проживання приміщеннях, відсутність можливості задоволення базових життєвих потреб;
  • відсутність можливості вільно розпоряджатися своєю зарплатнею, або «господар» видає гроші лише на кишенькові витрати;
  • примушування особи працювати в барах, ресторанах, розважальних закладах розважаючи та виконуючи всі бажання клієнта з метою витрачання ним якомога більшої суми грошей.

торгівлі людьми новини івано-Франківська

Використання у порнобізнесі:
  • примушування до зйомок у відвертих сценах з метою отримання прибутку.
Примусова вагітність:
  • посягання на волю, життя та здоров’я жінки, пов’язане із здатністю народжувати;
  • використання репродуктивної функції організму жінки шляхом природного або штучного запліднення без її згоди та подальше примушування жінки до виношування дитини.
Вилучення органів:
  • видалення з організму людини її складової частини, що має певну будову і спеціальне призначення без згоди постраждалої особи або за її згодою, досягнутою шляхом використання злочинних засобів впливу на неї.

торгівлі людьми новини івано-Франківська

Використання у жебрацтві:
  • жорстоке поводження;
  • жебрацтво під пильним наглядом та контролем;
  • весь дохід відбирається експлуататором.
Удочеріння з метою наживи:
  • використання дівчат у занятті жебрацтвом, догляду за іншими особами, проституцією.

Потрапивши в ситуацію торгівлі людьми перебуваючи закордоном найкращим рішенням буде звернення до правоохоронних органів тієї країни в якій перебуваєте, або до консульських установ себто до посольства України.

У Івано-Франківській області за допомогою можна звернутися до Департаменту соціальної політики обласної державної адміністрації (вул. Л.Курбаса, 2, тел. 0342 75-24-67) або управлінь соціального захисту районних державних адміністрацій відповідно до територіальної приналежності, БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» (вул. Крихівецька, 102, тел. 066 350 31 53, 097 791 14 84).

У місті Івано-Франківську рекомендуємо звертатися до Департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради, як відповідального суб’єкту за реалізацію державної політики з питань протидії торгівлі людьми (вул. Грушевського, 21, тел. 0342 53-40-79).

Дана публікація є можливою за підтримки Канадського фонду місцевих ініціатив (Canada fund for Local Initiatives) в рамках реалізації Департаментом молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради проєкту «Інформаційна кампанія «Протидія торгівлі жінками та дівчатами» (Informational campaign «Combating trafficking in women and girls»). #CanadaFundUA

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.