Люди

Коломийські екоактивісти створили бота у Telegram, який допоможе правильно сортувати сміття

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Два роки тому в Коломиї громадська організація «Екоґвалт» створили та запустили бота-сортувальника.

Бот-сортувальник допоможе усім бажаючим правильно сортувати відходи, пише Репортер.

Над ботом працювала ціла команда. Розробляв його програміст Орест Малиновський, голова ГО «Екоґвалт» Максим Вердаш працював над базою наповнення. Також нещодавно до роботи над ботом долучилася аналітик Соломія Малиш.

Екоактивісти пояснюють, що бот має функції підказок та пошуку. Крім цього його перекладено різними мовами. Також планують додати бота-сортувальника на інші платформи, такі як Messenger та Viber.

Ще активісти планують додати в бота функцію пошуку – куди та що можна здавати на переробку.

До прикладу, батарейки можна здавати в магазинах електротоварів, макулатуру, склотару та пластик в пункти прийому. Ботом на даний час користується близько сотні людей.

Найчастіші запити користувачів бота за останні пів року.

 

Отож, як користуватися ботом?

Потрібно ввести номер з трикутничка на упаковці або скорочену назву матеріалу, наприклад, РЕТ. Також можна написати слово пляшка, кульок, маска і т.д.

Після цього бот-сортувальник розповість вам що це, з якого матеріалу виготовлено чи переробляється цей матеріал та куди викидати.

«Ми задоволені ботом, оскільки до його запуску нам часто надходили десятки запитів, пов’язаних із сортуванням, – говорить голова ГО «Екоґвалт» Максим Вердаш. – Крім того надіємось що з введенням функції пошуку пунктів прийому бот стане ще кориснішим».

Авторка: Юлія Корчева
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.